Usiłował zabić sąsiadkę

12 listopada 2013r. | Drukuj

Policjanci zatrzymali 46-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 57-letniej mieszkanki Wejherowa. Mężczyzna ostatnie dwie noce spędził w policyjnym areszcie. Został przesłuchany przez śledczych. Dziś został doprowadzony do wejherowskiego sądu, został wobec niego zastosowany tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

KWP Gdańsk

KWP Gdańsk

W niedzielę przed południem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu zabójstwa. Natychmiast na miejsce został skierowany policyjny patrol. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zastali pokrzywdzoną 57-latkę, jej syna oraz sprawcę. 46-latek został zatrzymany.

Funkcjonariusze ustalali na miejscu okoliczności oraz szczegółowy przebieg zdarzenia oraz rozpytywali świadków. Mundurowi ustalili, że 46-latek wszedł do mieszkania pokrzywdzonej i po krótkiej rozmowie zaatakował ją nożem. Kobieta była sama w domu, próbowała się wyrywać i wezwać pomoc. Podczas szarpaniny, nagle do mieszkania wszedł syn 57-latki, który gdy tylko usłyszał krzyki i wołanie o pomoc, ruszył na ratunek matce.

Technik kryminalistyki na miejscu zdarzenia znalazł nóż kuchenny, zebrał ślady biologiczne i daktyloskopijne. Pokrzywdzona 57-latka wraz z synem zostali przetransportowani do wejherowskiego szpitala. Zatrzymany mężczyzna ostatnie dwie noce spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj został przesłuchany przez śledczych oraz usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Dziś został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Wejherowie, gdzie został tymczasowo aresztowany na okras 3 miesięcy.


Opublikowano w: WejherowoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Uroczysta gala podsumowująca 3. Międzyszkolny Konkurs ,,MŁODZI DLA DEMOKRACJI’’
LCK Fregata zaprasza na Danfoss Kino Letnie w Lęborku
Laureat tegorocznego „Fryderyka” zagra w Lęborku
Historia nad Słupią, czyli V Słupski Festiwal Historyczny
Wójt Potęgowa wiceprezesem ogólnopolskiego stowarzyszenia samorządowców
Kaszubska Gala Kulinarna-poznaj kaszubskie potrawy
Wolontariusze z żonkilami wyruszą po datki dla lęborskiego hospicjum
Pomorskie Pola Nadziei już w weekend

Najnowsze komentarze