Kolejne referendum na Pomorzu?

13 listopada 2013r. | Drukuj

Nieudolność w rządzeniu gminą, najdroższy w utrzymaniu wójt w powiecie słupskim, ogromne zadłużenie oraz nepotyzm – to główne zarzuty jakie stawia grupa inicjatywna obecnemu włodarzowi gminy i radzie. Referendum w Smołdzinie nieuniknione.

fot. GK

fot. GK

Na czele organizatorów w sprawie odwołania lokalnego samorządu stanął Tomasz Pietrzak. W sobotę 2 listopada odbyło się spotkanie w Smołdzinie odnośnie dalszej sytuacji gminy. Do porozumienia nie doszło, a więc dojdzie do odwołania władz gminy.

– W tym tygodniu zaczną się wszystkie formalności w sprawie przeprowadzenie referendum w Smołdzinie, zapewnia Tomasz Pietrzak – koordynator referendum. W Smołdzinie mieszkańcom żyje się źle i potrzebna jest zmiana – dodaje Pietrzak.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy wójt gminy Lidię Orłowską-Getler jednak w chwili obecnej znajduje się na zwolnieniu chorobowym.

Z informacji jakie otrzymaliśmy od Krystyny Stanisławskiej Dyrektor Biura Wyborczego w Słupsku, Grupa Inicjatywna najpóźniej do 21 stycznia musi podać do wiadomości publicznej chęć zorganizowania referendum. Do 21 marca musi zebrać odpowiednią ilość podpisów, a następnie Komisarz Wyborczy w ciągu miesiąca ogłasza termin przeprowadzenia referendum o odwołanie wójta i rady gminy Smołdzino przed upływem kadencji.

Referendum, które odbyło się 5 grudnia 1999 roku w Smołdzinie było skuteczne, odwołano radę oraz zarząd gminy. Frekwencja wyniosła 38,78%. Czy uda się i tym razem? Zobaczymy wkrótce.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz