Pogoń Lębork przegrywa w derbach z Gryfem Słupsk

12 listopada 2013r. | Drukuj

W emocjonującym spotkaniu, które przyciągnęło na stadion przy ul. Zielonej rekordową w tym sezonie publiczność, Gryf Słupsk pokonał Pogoń Lębork 3:1. Meczu nie obejrzeli kibice z Lęborka, którzy mimo zakazu wejścia na obiekt, przyjechali, aby wspierać swoją drużynę zza płotu. Kibice Gryfa pod koniec spotkania zostali spacyfikowani przed policyjne oddziały prewencji.

W niedzielnym meczu do przerwy lęborczanie długimi fragmentami robili lepsze wrażenie i dopiero faul niedoświadczonego Łukasza Janowicza na Mariuszu Węglińskim w 42 minucie i wykorzystany przez Łukasza Stasiaka karny sprawił, że to gospodarze mogli cieszyć się z nie do końca uzasadnionego przebiegiem pierwszej połowy prowadzenia.

Drugą połowę z kolei lepiej zaczął Gryf, ale to Sylwester Ilanz, po sprytnym podaniu Rafała Morawskiego, z zimną krwią wyrównał wynik spotkania w 63 minucie. W kolejnych minutach gospodarze wykorzystali to, na co Pogoń cierpi najbardziej w tej rundzie, czyli słabość defensywy, brak wartościowych zmienników, a co za tym idzie duża liczba straconych goli.

Pogromcą Pogoni okazał się potężny Łukasz Stasiak, który w 69 minucie zamknął dośrodkowanie Marcina Kozłowskiego, dopełniając formalności. Niecałe 10 minut potem Janowicz nie przechwycił piłki w okolicach linii środkowej, przejął ją Stasiak i pomknął w pole karne, gdzie położył Patryka Labudę i kopnął już do pustej bramki. Strzelając trzy gole Stasiak wygrał też indywidualny pojedynek z Ilanzem. Obaj przed tym meczem mieli na koncie po 14 goli i wyprzedzał ich tylko najlepszy ligowy snajper Jakub Gronowski z Przodkowa. Pogoń miała swoje sytuacje, zarówno przy remisie, jaki i wtedy, kiedy już przegrywała, ale zabrakło skuteczności pod bramką Gryfa.

Duża presja towarzyszyła trenerom i zawodnikom obu drużyn już na kilka dni przed meczem rundy. Na trybunach stadionu przy Zielonej zasiadło, wg organizatorów, 800 kibiców. Sektor gości został zamknięty przez piłkarskie władze i kibice Pogoni, którzy dotarli do Słupsk

a w liczbie ok. 180, mogli tylko zza płotu nasłuchiwać, bo nie widzieć, tego, co działo się na murawie. Kibice Pogoni zachowywali się bez zarzutu. W drugiej połowie na stadionie wobec kibiców Gryfa interweniowała policja, a mecz był dwukrotnie przerwany.

Gryf Słupsk – Pogoń Lębork 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Łukasz Stasiak (42 – karny), 1:1 Sylwester Ilanz (63), 2:1 Łukasz Stasiak (69), 3:1 Łukasz Stasiak (78)

Gryf: Szuciło – K. Ulanowski, Jarowski, Bobrowski, K. Oblizajek – Stępień (79 Mikulski), Schulz, Nałęcz – Węgliński, Stasiak, Kozłowski (87 Gesek)

Pogoń: Labuda – Wesserling, Jasiński (kapitan), Janowicz, B. Żmudzki – Sychowski, Morawski, J. Żmudzki (87 Bach) – Waczkowski, Ilanz, A. Byczkowski

Żółte kartki: K. Oblizajek, Jarowski, K. Ulanowski, Stasiak – Jasiński, Ilanz
Sędziowie: Lewicki oraz Skwiot, Heinig