Od godziny 11.15, tj. od momentu pierwszego startu nordic walking, wiadomo było, że tegoroczny Bieg Niepodległości przejdzie do historii gdyńskiego sportu.

Wygodne dresy, ciepła czapka, kolorowe buty – taki komplet odzieży królował 11 listopada w sportowej Gdyni. Tysiące fanów biegania stanęło na starcie ostatniego w tym roku biegu w ramach Grand Prix w Biegach Ulicznych.

W powietrzu czuć było skumulowaną energię, która wybuchła równo o 15 – w momencie, kiedy ORP Błyskawica potężnym wystrzałem dał znak do startu.  Na najlepszych biegaczy nie trzeba było długo czekać – pierwszy na mecie pojawił się Tomasz Grycko, który odległość 10km pokonał w 30 minut. Pozostali zawodnicy z czołówki mieścili się w 35 minutach. Tuż po nich stopniowo kończyli bieg amatorzy, którzy z linii mety udawali się w kierunku Mola Południowego, gdzie umiejscowione zostały punkty z medalami oraz poczęstunkiem.

– W gdyńskim Grand Prix biegam regularnie, z każdym kolejnym wydarzeniem widzę coraz większy postęp organizacyjny. Cieszy, że tak wielu mieszkańców Gdyni decyduje się wziąć udział – mówi pan Antoni, jeden z uczestników imprezy.