Najlepsze modernizacje na Pomorzu

06 listopada 2013r. | Drukuj

Marszałek Mieczysław Struk uhonoruje inwestorów, wykonawców i autorów projektów z województwa pomorskiego, którzy otrzymali wyróżnienia podczas XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku”. Uroczystość odbędzie się w najbliższy czwartek w Gdańsku.

fot.  Barbara Maliszewska/CC/Wikimedia

fot. Barbara Maliszewska/CC/Wikimedia

Wśród nagrodzonych obiektów i przestrzeni znalazły się m.in.: Brama Wyżynna w Gdańsku, Biblioteka Manhattan w Gdańsku, hotel „Różany Gaj” w Gdyni; Park 1000-lecia w Chojnicach; Dworzec PKP „Gdynia Główna”,  a także obiekty w Słupsku, Wejherowie i Cedrach Wielkich.

Uroczystość ma na celu promocję dobrych wzorców służących ratowaniu materialnego dziedzictwa narodowego w postaci obiektów zabytkowych, budynków użyteczności publicznej, budownictwa mieszkaniowego, dróg, obiektów przemysłowych i inżynieryjnych, budynków szkolnictwa podstawowego, średniego i wyższego, obiektów kultury, sportu, zdrowia, rekreacji, ochrony środowiska, a także rewitalizacji obszarów i zespołów urbanistycznych.

Ugruntowana pozycja konkursu „Modernizacja Roku” w środowisku architektoniczno-budowlanym, zbudowana na kanwie siedemnastoletniego doświadczenia wnosi nieoceniony wkład w promowanie przedsięwzięć zmierzających do ratowania materialnego dziedzictwa narodowego w postaci obiektów zabytkowych, budynków użyteczności publicznej, budownictwa mieszkaniowego, dróg, obiektów przemysłowych i inżynieryjnych, budynków szkolnictwa podstawowego, średniego i wyższego, obiektów kultury, sportu, zdrowia, rekreacji, ochrony środowiska, a także rewitalizacji obszarów i zespołów urbanistycznych. Te cenione w środowisku nagrody świadczą o wysokim poziomie realizatorskim oraz koncepcyjnym pomorskich firm i instytucji, które swoją pracą przyczyniają się do korzystnych przemian w przestrzeni funkcjonalnej i użytkowej gmin województwa pomorskiego.


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz