Dotacje na nowe firmy w Wejherowie i powiecie

06 listopada 2013r. | Drukuj

Przedsiębiorczy mieszkańcy Powiatu Wejherowskiego, a więc także rumianie, mają kolejną szansę na otworzenie własnej firmy dzięki dotacjom. Starostwo Powiatowe w Wejherowie ogłosiło nabór do projektu „Równe szanse na swój biznes 2”.

fot. sxc.hu

fot. sxc.hu

To kolejna szansa dla mieszkańców powiatu wejherowskiego na założenie firmy z dotacją unijną. Projekt polega na przyznaniu dotacji inwestycyjnych do 40 tys. zł dla dwudziestu dwóch pozostających bez pracy osób. Wsparcie finansowe poprzedzone jest obowiązkowym doradztwem i szkoleniami przedsiębiorczości, marketingu oraz rozliczeń z US i ZUS w wymiarze ok. 74 godzin. Dodatkowo przewidziano także półroczne wsparcie finansowe w wysokości do 1 100 zł.

Uczestnikami projektu mogą być mieszkańcy powiatu wejherowskiego, bez zatrudnienia lub bezrobotni, w wieku od 18 do 29 lat, a także osoby niepełnosprawne w wieku 18-44 lat.

W projekcie przewidziano dodatkowe punkty strategiczne (preferencje) dla osób do 24 roku życia oraz dla osób niepełnosprawnych. Formularze i regulaminy dla kandydatów do projektu są dostępne od 25 października 2013r. w Biurze Projektu (tj. pokój 116) Starostwa Powiatowego w Wejherowie, w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wejherowie oraz na stronie internetowej Starostwa.

Szczegóły regulaminów i sposób wypełniania niezbędnej dokumentacji zostaną także przedstawione na spotkaniach informacyjnych, prowadzonych przez Kierownika Projektu  – Arkadiusza Szczygła – Naczelnika Wydziału Rozwoju i Programów Europejskich Starostwa Powiatowego w Wejherowie.

Rekrutacja do projektu odbywać się będzie w dniach  14 – 20 listopada 2013 r. Więcej informacji o projekcie można uzyskać w Biurze Projektu – Wydziale Rozwoju i Programów Europejskich w Starostwie Powiatowym w Wejherowie, tel. 58 572 94 54, fundusze@powiat.wejherowo.pl

W Rumi spotkanie informacyjne dotyczące projektu odbędzie się 14 listopada 2013 roku w sali nr 100 (sala posiedzeń Rady Miejskiej Rumi) w Urzędzie Miasta Rumi przy ul. Sobieskiego 7, o godz. 13.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Uroczysta gala podsumowująca 3. Międzyszkolny Konkurs ,,MŁODZI DLA DEMOKRACJI’’
LCK Fregata zaprasza na Danfoss Kino Letnie w Lęborku
Laureat tegorocznego „Fryderyka” zagra w Lęborku
Historia nad Słupią, czyli V Słupski Festiwal Historyczny
Wójt Potęgowa wiceprezesem ogólnopolskiego stowarzyszenia samorządowców
Kaszubska Gala Kulinarna-poznaj kaszubskie potrawy
Wolontariusze z żonkilami wyruszą po datki dla lęborskiego hospicjum
Pomorskie Pola Nadziei już w weekend

Najnowsze komentarze