Dotacje na nowe firmy w Wejherowie i powiecie

06 listopada 2013r. | Drukuj

Przedsiębiorczy mieszkańcy Powiatu Wejherowskiego, a więc także rumianie, mają kolejną szansę na otworzenie własnej firmy dzięki dotacjom. Starostwo Powiatowe w Wejherowie ogłosiło nabór do projektu „Równe szanse na swój biznes 2”.

fot. sxc.hu

fot. sxc.hu

To kolejna szansa dla mieszkańców powiatu wejherowskiego na założenie firmy z dotacją unijną. Projekt polega na przyznaniu dotacji inwestycyjnych do 40 tys. zł dla dwudziestu dwóch pozostających bez pracy osób. Wsparcie finansowe poprzedzone jest obowiązkowym doradztwem i szkoleniami przedsiębiorczości, marketingu oraz rozliczeń z US i ZUS w wymiarze ok. 74 godzin. Dodatkowo przewidziano także półroczne wsparcie finansowe w wysokości do 1 100 zł.

Uczestnikami projektu mogą być mieszkańcy powiatu wejherowskiego, bez zatrudnienia lub bezrobotni, w wieku od 18 do 29 lat, a także osoby niepełnosprawne w wieku 18-44 lat.

W projekcie przewidziano dodatkowe punkty strategiczne (preferencje) dla osób do 24 roku życia oraz dla osób niepełnosprawnych. Formularze i regulaminy dla kandydatów do projektu są dostępne od 25 października 2013r. w Biurze Projektu (tj. pokój 116) Starostwa Powiatowego w Wejherowie, w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wejherowie oraz na stronie internetowej Starostwa.

Szczegóły regulaminów i sposób wypełniania niezbędnej dokumentacji zostaną także przedstawione na spotkaniach informacyjnych, prowadzonych przez Kierownika Projektu  – Arkadiusza Szczygła – Naczelnika Wydziału Rozwoju i Programów Europejskich Starostwa Powiatowego w Wejherowie.

Rekrutacja do projektu odbywać się będzie w dniach  14 – 20 listopada 2013 r. Więcej informacji o projekcie można uzyskać w Biurze Projektu – Wydziale Rozwoju i Programów Europejskich w Starostwie Powiatowym w Wejherowie, tel. 58 572 94 54, [email protected]

W Rumi spotkanie informacyjne dotyczące projektu odbędzie się 14 listopada 2013 roku w sali nr 100 (sala posiedzeń Rady Miejskiej Rumi) w Urzędzie Miasta Rumi przy ul. Sobieskiego 7, o godz. 13.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Polska – pożegnanie z demokracją? Słowo przestrogi
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK
I Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek

Najnowsze komentarze