Ukradł pieniądze z konta sąsiadki

06 listopada 2013r. | Drukuj

Policjanci zatrzymali 31 – latka, który ukradł pieniądze z konta bankowego jednej z mieszkanek powiatu nowodworskiego. O kradzieży pieniędzy kobieta poinformowała mundurowych wczoraj rano. Jeszcze tego samego dnia kryminalni zatrzymali stojącego za przestępstwem sąsiada zgłaszającej. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

KWP Gdańsk

KWP Gdańsk

Informacja o kradzieży pieniędzy dotarła do policjantów wczoraj rano. Mieszkanka powiatu nowodworskiego zgłosiła, że z jej bankowego konta zginęło 350 złotych. Kobieta zauważyła też, że nie ma swojej karty bankomatowej, którą zawsze przechowywała w stałym miejscu w swoim mieszkaniu.

Policjanci z wydziału kryminalnego nowodworskiej jednostki już po kilkunastu godzinach od zgłoszenia dotarli do stojącego za kradzieżą złodzieja. Okazał się nim 31 – letni sąsiad kobiety.

Funkcjonariusze ustalili, że jakiś czas temu kobieta poprosiła mężczyznę o przysługę. Chciała, żeby ten wypłacił dla niej z bankomatu pieniądze i przekazała mu zapisany na kartce pin do swojej karty. Mężczyzna spełnił prośbę i oddał kobiecie pieniądze wraz z kartą.

Policjanci ustalili, że następnie, na początku października tego roku wykorzystując nieuwagę sąsiadki zabrał kartę z jej mieszkania. W ciągu miesiąca trzykrotnie próbował okraść konto kobiety za pomocą tej karty, a za czwartym – ostatnim razem udało mu się wypłacić z bankomatu 350 złotych. Policjanci ustalili też, że kilka dni później złodziej pozbył się karty bankomatowej wyrzucając ją do kosza na śmieci.

Wczoraj 31 – latek został zatrzymany i doprowadzony do komendy policji. Funkcjonariusze znaleźli przy nim kartkę z pinem do karty bankomatowej sąsiadki. Śledczy przedstawili złodziejowi zarzuty.

Niebawem jego sprawa trafi do sądu. Za bankomatową kradzież grozi mu kara pozbawienia wolności od roku nawet do 10 lat.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze