Komendant człuchowskiej straży gminnej „testerem fotoradarów”

05 listopada 2013r. | Drukuj

Jechał 140 km/h w terenie zabudowanym. Zdjęcia zrobiły mu aż cztery foto radary. Mimo to nie musi obawiać się mandatów. Mowa o komendancie Straży Gminnej w Człuchowie, który postanowił zostać „testerem fotoradarów”. Drogowe eksperymenty komendanta oburzyły zwykłych kierowców i policję, która sprawdzi czy komendant Straży nie złamał prawa.

fot. SMG

fot. SMG – archiwum

Komendant rozkazał  swoim podwładnym ustawić wszystkie radary w podczłuchowskiej wsi Stołczno. Sam zaś usiadł za kierownicą samochodu i postanowił zostać „testerem fotoradarów”. W swoich testach zapędził się jednak tak bardzo, że nie zważając na przepisy ruchu drogowego pędził przez teren zabudowany ponad 140 km/h.

– To był jedyny sposób aby sprawdzić działanie fotoradarów. Nie mogliśmy ich przecież zanieść na plecach na przykład na nieużywany pas startowy żeby tam zrobić pomiary – mówi Krzysztof Bulwan, komendant Straży Gminnej w Człuchowie.

Komendant broni się twierdząc że w czasie testów droga krajowa nr 25 była chwilowa zamknięta dla pojazdów. Dodatkowo o swoich testach poinformował także policję. Funkcjonariusze z Człuchowa przyznają, ze o testach fotoradarów słyszeli. Nigdy jednak nie przypuszczali że komendant zamierza w terenie zabudowanym pędzić 140 km/h.

– Zajęliśmy się już tą sprawą. Jeżeli okaże się, że komendant Straży Gminnej złamał prawo zostanie ukarany z całą surowością jak każdy inny kierowca, który pędzi w terenie zabudowanym 140 km/h – wyjaśnia asp. Sławomir Gradek, rzecznik policji w Człuchowie.

Przełożeni komendanta – czyli władze gminy Człuchów bronią „testera fotoradarów”. Sekretarz gminy nie ukrywa jednak, że jest bardzo ciekaw jak zakończy się policyjne śledztwo w tej sprawie.

– Jeżeli okaże się, że komendant Straży Gminnej nie dopełnił wszystkich formalności zwianych z prowadzeniem pomiarów fotoradarów zostanie oczywiści ukarany dyscyplinarnie. Myślę jednak, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem – zapewnia Arkadiusz Kubalewski, sekretarz Gminy Człuchów.

Jeżeli okaże się, że komendant Straży Gminnej  w Człuchowie nie miał prawa przekraczać dozwolonej prędkości podczas testów. Za wielokrotne złamanie prawa i niebezpieczną jazdę komendant może nawet stracić prawo jazdy.


Opublikowano w: MotoGKPublicystykaRegionWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze