Jedyne takie studia prawnicze w Polsce wprowadza Gdyńska WSAiB

05 listopada 2013r. | Drukuj

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni jako pierwsza uczelnia w Polsce otrzymała zgodę Polskiej Komisji Akredytacyjnej na uruchomienie studiów I i II stopnia na kierunku Prawo. Uczelnia jest obecnie jedyną szkołą wyższą (wśród uczelni publicznych i niepublicznych) w Polsce oferującą  zarówno studia licencjackie, jak  i magisterskie na kierunku Prawo.

fot. www.wsaib.pl

fot. www.wsaib.pl

Dotychczas studia prawnicze prowadzone były w systemie jednolitych 5-letnich studiów magisterskich. WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni oferuje teraz kształcenie na 3-letnich prawniczych studiach licencjackich oraz 2,5-letnich uzupełniających studiach magisterskich.

Dla kandydatów na studia oznacza to ułatwiony dostęp do wiedzy prawniczej – osoby z tytułem licencjata lub inżyniera mogą teraz rozpocząć studia magisterskie na kierunku Prawo, niezależnie od ukończonego kierunku studiów I stopnia. Ukończenie studiów II stopnia na kierunku Prawo upoważnia do starania się o aplikację prawniczą.

Nowy system kształcenia to doskonała informacja dla wszystkich zainteresowanych uzyskaniem gruntownej wiedzy prawniczej, np. dla osób zainteresowanych prowadzeniem własnych przedsiębiorstw, czy kandydatów na prawników korporacyjnych.

– Oferta studiów I i II stopnia na kierunku Prawo w WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni dostępna jest równolegle do dotychczasowych 5-letnich studiów magisterskich – mówi dr Piotr Lewandowski, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji w WSAiB. – Uczelnia im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni prowadzi także seminarium doktorskie dla prawników.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami uzyskanie stopnia doktora nauk prawnych zwalnia z obowiązku odbycia aplikacji przed egzaminem radcowskim, adwokackim lub notarialnym. Doktorzy nauk prawnych są również zwolnieni z egzaminu na aplikację radcowską i adwokacką, jeżeli wykażą, że przez co najmniej 3 lata wykonywali czynności adwokata lub radcy prawnego. Stopień doktora nauk prawnych to również pierwszy krok w kierunku kariery naukowej.

Uczelnia im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni jest jedną z najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce. W rankingu opublikowanym przez tygodnik „Wprost” w 2012 r., WSAiB uplasowała się na 4 miejscu, wśród wszystkich uczelni niepublicznych w kraju. Uczelnia oferuje studia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz