Pomorskie firmy współpracują z chińskim gigantem HUAWEI

04 listopada 2013r. | Drukuj

Podczas pomorskiej misji gospodarczej do Chin, przedstawiciele inicjatywy Invest in Pomerania, podpisali deklarację o współpracy ze światowym liderem technologii informatycznych i telekomunikacyjnych HUAWEI. Otworzyło to drogę do współpracy biznesowej dla pomorskich firm, z których już dwie Zenit i Sprint zawarły porozumienia z chińskim partnerem.

fot. ARP

fot. ARP

– Bardzo cieszy mnie fakt, że nasz region i Huawei Technologies Co Ltd podpisały  deklarację o ścisłej współpracy w upowszechnianiu technologii informacyjnych, edukacyjnych i wspieraniu współpracy gospodarczej. Otworzyło to nową drogę dla firm z województwa pomorskiego do wymiany doświadczeń i nawiązania współpracy biznesowej – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Pomorscy przedsiębiorcy mają do zaoferowania bardzo wiele. Dlatego mogą być znakomitym partnerem dla firm z tego sektora, w tym dla światowego giganta, jakim jest HUAWEI.

– Podpisanie deklaracji o współpracy pomiędzy Invest in Pomerania a Huawei Technologies to ważne wydarzenie inicjujące proces współdziałania w zakresie wymiany doświadczeń. To również wzajemne wsparcie w zakresie projektów dotyczących nowoczesnej infrastruktury komunikacyjnej dla podmiotów gospodarczych i instytucji samorządowych województwa pomorskiego. Wierzę, że zapoczątkowana współpraca będzie owocna nie tylko dla Huawei Technologies i Invest in Pomerania, ale przyczyni się do wzrostu atrakcyjności Pomorza, jako regionu Polski, który stawia na innowacje i w nich doszukuje się swojego rozwoju – mówi Dariusz Zmysłowski – Business Development Director w Huawei Polska.

Podpisanie deklaracji pomiędzy Huawei i Invest in Pomerania pozwoliło już pierwszym dwóm pomorskim firmom na rozpoczęcie współpracy z chińskim partnerem.

– Wsparcie lokalnych władz samorządowych w rozmowach ze stroną chińską jest nieocenione. W hierarchicznej kulturze azjatyckiej otwiera to drogę do rozmów na najwyższych szczeblach biznesowych  – mówi Paweł Karcz, prezes firmy Zenit.

fot. ARP

fot. ARP

Pomorska firma Zenit zaoferowała Huawei współpracę w zakresie rozwoju biznesu rozwiązań bazujących na technologii LTE Trunking, szerokopasmowej następczymi TETRY. Rozwiązanie oferowane przez Huawei  pozwala korzystać z niezawodnej łączności głosowej, a dodatkowo udostępnia nieznane dotychczas usługi m.in. „push to wideo” dające możliwość transmisji strumienia wideo w czasie rzeczywistym do wielu użytkowników jednocześnie.

Kolejne porozumienie zostało zawarte pomiędzy Huawei a firmą Sprint S.A., wiodącym integratorem systemów teleinformatycznych w Polsce, działającym na rynku od 25 lat.

– Bazując na wiedzy i doświadczeniu obu naszych firm będziemy dostarczać klientom najnowocześniejsze, konkurencyjne, zaawansowane usługi w innowacyjnej technologii LTE. Mamy nadzieję na rozwinięcie naszej współpracy i stworzenie nowej jakości na polskim rynku ICT. – podsumowuje Marek Kamiński, wiceprezes firmy Sprint S.A.

Sprint łączy kompetencje telekomunikacyjne z informatycznymi, co lokuje firmę w segmencie szybko rozwijających się spółek najnowszych technologii. SPRINT S.A. współpracuje z największymi światowymi liderami branży ICT takimi jak: Microsoft, Oracle czy IBM. Teraz również Huawei dołączył do grona najbardziej wartościowych partnerów.

HUAWEI obecne jest w 140 krajach, zatrudniając ponad 150 tysięcy pracowników, z czego aż 46% pracuje w 16 centrach badawczo-rozwojowych. Firma intensywnie pracuje nad rozwojem nowych technologii – 13% rocznego dochodu inwestowane jest w badania i rozwój.

Inicjatywa Invest In Pomerania została powołana w 2011 roku, w celu połączenia działań wszystkich najważniejszych podmiotów związanych z obsługą inwestorów zagranicznych w województwie pomorskim. Członkami inicjatywy są: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, miasta Gdańsk, Gdynia, Słupsk i Sopot, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna, InvestGDA oraz Agencja Rozwoju Pomorza S.A. (ARP SA), koordynator inicjatywy. Misja gospodarcza została zorganizowana w ramach projektu współfinansowanego ze środków unijnych przez ARP S.A.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz