Co z mandatem słupskiej radnej? Sprawa trwa nadal

31 października 2013r. | Drukuj

Sąd podtrzymał decyzję wojewody stwierdzając, że Krystyna Danilecka-Wojewódzka korzystała z mienia gminnego, czego robić nie powinna sprawując mandat radnego miasta. Nadal przysługuje jej odwołanie się od decyzji WSA w Gdańsku do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

fot. GK

fot. GK

Radnej zostało zarzucone, że korzysta z mienia gminnego na potrzeby firmy Nord-Express, której jest współwłaścicielką. Chodziło o korzystanie z przystanków miejskich w Słupsku, z których korzystały autobusy przewożące pasażerów. Wojewoda wezwał Radę Miejską do wygaszenia mandatu radnej, gdy ta tego nie zrobiła wydał zarządzenie zastępcze, w którym sam wygasił mandat. Krystyna Danilecka-Wojewódzka odwołała się do WSA w Gdańsku, jednak sąd podtrzymał decyzję wojewody stwierdzając, że radna korzystała z mienia gminnego, czego robić nie powinna sprawując mandat radnego miasta.

Teraz decyzja należy do Naczelnego Sądu Administracyjnego, który rozstrzygnie czy radna winna oddać swój mandat, czy go zachować.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz