Radni nie wyrazili zgody na emisję obligacji

30 października 2013r. | Drukuj

Dzisiaj podczas sesji Rady Miejskiej w Słupsku odbyło się głosowanie w sprawie emisji obligacji w kwocie 21 milionów zł. Niespodzianek nie było radni zadecydowali, że emisji nie będzie.

fot. GK

fot. GK

21 milionów o które zabiegał prezydent Słupska miały zostać przeznaczone na spłatę wcześniejszych zobowiązań w postaci kredytów i pożyczek oraz spłacenie rat przypadających na lata 2014 i 2015. Dorota Bałukonis skarbnik miasta przekonywała do emisji obligacji, a wspierał ją radny z klubu prezydenckiego Marcin Kobyliński. Słupskich rajców po raz czwarty w tym roku nie udało się przekonać do emisji obligacji. Gdyby doszło do przyjęcia uchwały przez radnych, miasto zaczęłoby spłatę dopiero w 2024 roku.

Za uchwałą emisji głosowało 9 radnych ( radni SLD, Krzysztof Kido oraz 3 radnych z PO: Bogusław Dobkowski, Beata Chrzanowska i Marcin Lubiniecki), a 10 radnych było przeciw uchwale.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , , , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz