Przyłapani na nielegalnym wydobywaniu bursztynu

24 października 2013r. | Drukuj

Sześciu mężczyzn nielegalnie wydobywających bursztyn zatrzymali wczoraj na gorącym uczynku w Dębkach funkcjonariusze Straży Granicznej z Władysławowa i policji z Pucka. Przy bursztyniarzach znaleziono 60 kg nieoczyszczonego urobku, którego wartość szacuje się na ok. 21 tys. zł.

fot. MOSG

fot. MOSG

Na stanowisko wydobywania bursztynu funkcjonariusze natrafili w rezerwacie przyrody „Widowo” niedaleko Dębek. Przy motopompie pracowało sześciu mężczyzn, którzy byli kompletnie zaskoczeni obecnością patrolu. Wszyscy to mieszkańcy Gdańska. W trakcie swojej pracy zdołali już wydobyć 60 kg nieoczyszczonego urobku, co stanowi około 3 kg czystego bursztynu. Jego wartość szacuje się na ok. 21 tys. zł.

Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. motopompę, prądownicę, węże strażackie i dwa kanistry z paliwem, a także samochód bursztyniarzy. Mężczyźni zostali zatrzymani. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi zgodnie z właściwością pucka policja.


Opublikowano w: PublicystykaPuckWiadomości
Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz