Kłusowali na Skotawie. Zatrzymali ich policjanci z Dębnicy Kaszubskiej

23 października 2013r. | Drukuj

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Dębnicy Kaszubskiej zatrzymali dwóch mężczyzn kłusujących za pomocą szarpaka na rzece Skotawa. Obaj zatrzymani są mieszkańcami tej gminy. Za nielegalny połów ryb w okresie ochronnym oraz przy użyciu sprzętu kłusowniczego, sprawcy ci staną przed sądem. Za ten czyn grozi im kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

fot. policja.pl

fot. policja.pl

W sobotę wieczorem policjanci z Posterunku w Dębnicy Kaszubskiej patrolowali teren w pobliżu rzeki Skotawa. W pobliżu mostu ich uwagę zwrócili dwaj mężczyźni, którzy stojąc przy brzegu, z wody wyciągali jakiś przedmiot. Policjanci natychmiast podjęli interwencję i po chwili okazało się że obaj z „wędkarzy” to kłusownicy polujący szarpakiem na ryby. Zatrzymani sprawcy są mieszkańcami gminy Dębnica Kaszubska-mają 22 i 26 lat. Obaj w chwili zatrzymani byli nietrzeźwi. Policjanci zabezpieczyli przy nich upolowaną wcześniej troć wędrowną oraz narzędzie przestępstwa-szarpak.

Od 1 października do 31 grudnia obowiązuje całkowity zakaz połowu troci wędrownej i łososia atlantyckiego. Za nielegalny połów ryb w okresie ochronnym oraz przy użyciu sprzętu kłusowniczego, sprawcom grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W okresie ochronnym kłusownicy nasilają swoją działalność. Złowione ryby często usiłują sprzedać przygodnym osobom. Policja apeluje, aby w takich przypadkach pamiętać, że kupując ryby złowione w okresie ochronnym popełniamy przestępstwo i za paserstwo możemy nawet nieumyślnie ponieść dotkliwe konsekwencje finansowe i karne.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze