Kaszuby i Gdańsk na Targach Książki w Krakowie!

21 października 2013r. | Drukuj

24 października w Krakowie rozpoczną się Targi Kiążki. Jest to największa tego typu impreza w Polsce. Targom już po raz trzeci towarzyszyć będzie Salon: Małe Ojczyzny. W tym roku Gospodarzami Salonu będa Kaszuby i Gdańsk!

sxc.hu

sxc.hu

Krakowskie Targi Książki to jedno z najważniejszych i najciekawszych wydarzeń związanych z branżą wydawniczo-księgarską. W dniach 24-27 października juz po raz 17. Kraków stanie sie stolicą literatury. Nie zabraknie spotkań z autorami, wydarzeń kulturalnych, warsztatów i paneli branżowych. Ponadto podczas Targów rozstrzygane są najważniejsze polskie plebiscyty i konkursy m.in. przyznawana jest Nagroda im. J. Długosza, wręczana polskiemu autorowi za najbardziej wartościowe pozycje z dziedziny humanistyki wydane w naszym kraju.

Targi Ksiązki w Krakowie  to również Salony: Wydawców Szkół Wyższych, Wydawcow Katolickich, Nowych Mediów oraz Salon „Małe Ojczyzny’’. Ten ostatni zainagurowano w 2011 r., czyli w tym samym, w którym Targi zostały wpisane na listę wydarzeń kulturalnych towarzyszących polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej. Salon „Małe Ojczyzny” jest miejscem promocji kultury, literatury i tradycji regionów. Został on stworzony po to, by zwrócić uwagę na ich odrębność, specyfikę i znaczenie.

W tym roku Gospodarzami Salonu zostały Kaszuby i Gdańsk. Program merytoryczny Salonu Małe Ojczyzny – Kaszuby i Gdańsk współtworzą: Urząd Miasta Gdańska, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, Instytut Kaszubski oraz Instytut Kultury Miejskiej. Mecenasami Salonu są samorządy Gdańska oraz Województwa Pomorskiego.

Poza licznymi dyskusjami na temat Kaszub i Gdańska, podczas Targów zaprezentowana zostanie wystawa pt. „Kaszubi i ruch kaszubski”. Nie zabraknie również stoiska z tradycyjną i współczesną muzyką z naszego regionu. Najmłodsi będa mogli razem zabawić się w „Kąciku edukacyjnym”. Kaszubskie klimaty odwiedzjący Targi zauważą także w restauracji, gdzie będą mogli poznać smaki znad morza. Dla tych, którzy odwiedzą Salon „Małe Ojczyzny – Kaszuby i Gdańsk” przygotowano też kaszubskie upominki i słodkości.

Impreza gromadząca średnio ponad 30 tys. czytelników i kilkuset autorów odbędzie się w hali Targi Kraków, przy ulicy Centralnej 41a.


Opublikowano w: Rodnô ZemiaWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz