Odzyskano samochody o wartości blisko 400 tysięcy złotych

21 października 2013r. | Drukuj

Dwa skradzione samochody o łącznej wartości prawie 400 tys. zł odzyskali w weekend funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej. W Gdyni był to Range Rover, w Świnoujściu Volkswagen Caravelle. Kierowcy obu pojazdów – mieszkańcy woj. zachodniopomorskiego – zostali zatrzymani.

fot. Morski Oddział SG

fot. Morski Oddział SG

Funkcjonariusze gdyńskiej Straży Granicznej zatrzymali w sobotę do kontroli drogowej kierowcę podróżującego Range Roverem z niemieckimi numerami rejestracyjnymi. 19-letni mieszkaniec woj. zachodniopomorskiego przedstawił do kontroli dowód rejestracyjny, w którym figurował numer nadwozia inny niż w samochodzie. Sprawdzenie w bazach danych dodatkowo wykazało, że Range Rover został zastrzeżony jako pojazd do zatrzymania. Samochód wraz z 19-latkiem został przekazany policji. Wartość pojazdu oszacowano na 290 tys. zł.

Z kolei w Świnoujściu wczoraj wieczorem funkcjonariusze miejscowej Placówki Straży Granicznej zatrzymali do kontroli drogowej Volkswagena Caravelle. Również i w tym przypadku numery nadwozia w dowodzie rejestracyjnym i w pojeździe były inne. Jak się okazało, samochód został skradziony w Szwecji, a dokument w Niemczech. Strażnicy graniczni zatrzymali prowadzącego pojazd 24-letniego mieszkańca woj. zachodniopomorskiego. Wartość Volkswagena szacuje się na 100 tys. zł. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Placówka SG w Świnoujściu.


Opublikowano w: MotoGKTrójmiastoWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz