Zostań bohaterem w Słupsku! Tak zachęcają do udziału w referendum

21 października 2013r. | Drukuj

Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku aktywnie zachęca mieszkańców miasta do udziału w zbliżającym się referendum. Nie pozwól okraść się ze swojego głosu –  mówią twórcy żartobliwego filmu, który opublikowano na portalu YouTube.

Jak zapowiadają autorzy, to pierwszy film frekwencyjny z cyklu „Zostań bohaterem w swoim mieście – zagłosuj!”. Chcą w ten sposób zwrócić uwagę na to, że jednym z podstawowych praw obywatelskich jest możliwość wyrażania własnej opinii, zarówno podczas wyborów jak i referendów.

– Udział w referendum jest jednym ze sposobów aktywnego udziału w decydowaniu o losach miasta. Chcemy, aby słupszczanie świadomie i aktywnie wyrazili swoje zdanie o tym, kto będzie zarządzał Słups – mówi Marta Makuch z Centrum Inicjatyw Obywatelskich.

W najbliższym czasie udostępnione zostaną kolejne odsłony akcji frekwencyjnej organizowanej przez Centrum Inicjatyw Obywatelskich.

Przeczytaj także: Referendum w Słupsku nieważne. Kobyliński zostaje >>

27 października w Słupsku odbędzie się drugie już referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta. Podczas poprzedniego referendum przeprowadzonego rok temu, grupie inicjatywnej zabrakło około trzech tysięcy głosów, aby usunąć Macieja Kobylińskiego z ratusza.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz