Zostań bohaterem w Słupsku! Tak zachęcają do udziału w referendum

21 października 2013r. | Drukuj

Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku aktywnie zachęca mieszkańców miasta do udziału w zbliżającym się referendum. Nie pozwól okraść się ze swojego głosu –  mówią twórcy żartobliwego filmu, który opublikowano na portalu YouTube.

Jak zapowiadają autorzy, to pierwszy film frekwencyjny z cyklu „Zostań bohaterem w swoim mieście – zagłosuj!”. Chcą w ten sposób zwrócić uwagę na to, że jednym z podstawowych praw obywatelskich jest możliwość wyrażania własnej opinii, zarówno podczas wyborów jak i referendów.

– Udział w referendum jest jednym ze sposobów aktywnego udziału w decydowaniu o losach miasta. Chcemy, aby słupszczanie świadomie i aktywnie wyrazili swoje zdanie o tym, kto będzie zarządzał Słups – mówi Marta Makuch z Centrum Inicjatyw Obywatelskich.

W najbliższym czasie udostępnione zostaną kolejne odsłony akcji frekwencyjnej organizowanej przez Centrum Inicjatyw Obywatelskich.

Przeczytaj także: Referendum w Słupsku nieważne. Kobyliński zostaje >>

27 października w Słupsku odbędzie się drugie już referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta. Podczas poprzedniego referendum przeprowadzonego rok temu, grupie inicjatywnej zabrakło około trzech tysięcy głosów, aby usunąć Macieja Kobylińskiego z ratusza.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz