Kutry skute lodem

02 stycznia 2011r. | Drukuj

Wszystkie kutry i łodzie rybackie czekają na poprawę pogody. Bałtyk zamarza, a w portach w Ustce , Łebie i Kołobrzegu zalega gruba warstwa lodu. Jednostki nie mogą wyjść z portów, bo morze jest skute lodem nawet 6 km od brzegu.

Fot. augustyna.pl


Baseny portowe pokrywa ponad metrowa warstwa lodu. Niektóre jednostki potrzebują ponad dwóch godzin na dotarcie do nabrzeża. Łamanie lodu przez kutry jest bardzo niebezpieczne. Może poważnie uszkodzić jednostkę. – Zimno, bardzo mocno wieje, małe łódki plastikowe nie mają szans – mówią rybacy z Kołobrzegu. – Na morzu lód i nie ma ryb – dodaje szyper z Ustki. – Trzeba płynąć 15 godzin na łowiska. Otwarty jest akwen zachodni, tam popłyniemy na śledzie, żeby coś zarobić, ale na razie jest to niemożliwe. Port w Ustce jest całkowicie skuty lodem, także  wejście do kanału portowego. Bałtyk zamarzł nawet kilka kilometrów od brzegu, a dalej pokryty jest krą i wyspami lodu. Także rybacy z Łeby i z Półwyspu Helskiego pozostają w zamarzniętych portach. Odwilż jest spodziewana dopiero pod koniec tygodnia.


Opublikowano w: PublicystykaPuckSłupskWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz