Złodziej ukradł datki ze skrzynki na ofiarę

18 października 2013r. | Drukuj

Policjanci z Komisariatu II w Słupsku zatrzymali mężczyznę, który w jednym z miejscowych kościołów ukradł biżuterię oraz datki ze szkatułki z ofiarą dla ubogich. Złodziejem okazał się 21 letni słupszczanin. Mężczyzna, trafił do policyjnego aresztu. Został już przesłuchany. Grozi mu do 5 lat więzienia.

fot. policja.pl

fot. policja.pl

O kradzieży biżuterii i pieniędzy ze szkatułek z ofiarą na datki kościelne, zawiadomił słupskich policjantów proboszcz jednej z parafii kościoła osiedla Niepodległości. Duchowny w poniedziałek przed południem zauważył młodego mężczyznę, którego zachowanie wydało mu się podejrzane. Mężczyzna rozglądał się na boki i był wyraźnie zdenerwowany. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci okazało się, że 21 latek ukradł biżuterię zawieszaną przez wiernych w kościelnych gablotach zwanych „wotą”. W trakcie rozmowy z księdzem i policjantami sprawca przyznał się, że ukradł także ze szkatuły kościelnej pieniądze będące datkami dla ubogich. Znajdowało się tam blisko 300 złotych w drobnych kilkuzłotowych monetach.

Łączna wartość strat jaką wycenił duchowny to ponad 6 tysięcy złotych.

Zatrzymany 21 latek trafił do policyjnego aresztu. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
 1. dar61 pisze:

  Dutki z datków…
  Wprzódy, o duchowny, nim oskarżyłbym młokosa, sprawdziłbym jego … kondycję finansową. A nuż datki trafiłyby właśnie do adresata?
  A a’propos zarzutów, okazuje się, że:
  … okazał się 21 letni słupszczanin … >>> … 21-letni
  … Kiedy na miejsce przyjechali policjanci okazało się, że 21 latek ukradł biżuterię zawieszaną przez wiernych w kościelnych gablotach zwanych „wotą” …
  >>>
  … policjanci, okazało […] 21-latek […] gablotach, zwanych „wotami” …
  … na datki kościelne, zawiadomił [zdanko i tak kalekie]
  >>> … kościelne zawiadomił
  … wartość strat jaką wycenił duchowny to ponad … >>> strat, jaką […] duchowny, to …
  ***
  Jestem wyraźnie zdenerwowany, czekając na czytanie 3. czytanki dla nie-Kaszeby…
  A niech tam, raz kozie po rogach.

Dodaj komentarz