Gdynianie złapali bandytów, którzy napadli na kobietę

15 października 2013r. | Drukuj

Mieszkańcy Gdyni Karolina Dudziak i Grzegorz Rombalski zatrzymali dwóch młodocianych bandytów, którzy napadli na starszą kobietę.  Do zdarzenia doszło wieczorem na ulicy Nowogrodzkiej.

Fot. Policja

Fot. Policja

 

Było jeszcze jasno, gdy ok. godz. 19-tej niemal w centrum Gdyni dwaj młodzi przestępcy napadli na kobitę. Jeden z nich przewrócił ją na ziemię, a drugi próbował wyrwać torebkę i zegarek.

– Wracaliśmy wieczorem z urodzin, kiedy zobaczyliśmy, że w zaroślach na rogu ulic Nowogrodzkiej i Warszawskiej dwaj chłopacy napadli starszą kobietę. Gdy nas zobaczyli,  zaczęli uciekać – opowiada Karolina Dudziak z Gdyni.

Za młodocianymi przestępcami pobiegł kolega pani Karoliny Grzegorz Rombalski, na co dzień pracownik firmy remontowej. Dopadł jednego z  bandytów i obezwładnił, a jego koleżanka zadzwoniła w tym czasie po policję. Patrol przybył bardzo szybko, dzięki czemu udało się zatrzymać także drugiego ze sprawców.  

Starszy sprawca,  który  był już notowany za rozboje, trafił do aresztu. Natomiast młodszy, 16-letni, został umieszczony w Ośrodku Młodzieżowym.  66-letniej kobiecie na szczęście nic się nie stało.

Inspektor Robert Leksycki, komendant miejski policji w Gdyni,  wraz z Wojciechem Szczurkiem, prezydentem Gdyni, podziękowali dziś bohaterom za ujęcie bandytów.


Opublikowano w: GdyniaPolecaneTrójmiastoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz