Lęborczanin Karol Kruzel został wicemistrzem Polski w kickboxingu

15 października 2013r. | Drukuj

W dniach 11 – 13 października w Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Kickboxingu w formule kick-light. Świetną formę zaprezentował lęborczanin Karol Kruzel, który w obleganej kategorii 74 kg zdobył wicemistrzostwo Polski.

fot. Gdański Klub Kickboxingu DUET

fot. Gdański Klub Kickboxingu DUET

W piątek zawody poprzedziło ważenie zgłoszonych uczestników i potwierdzenie ich kategorii wagowych. Walki rozpoczęły się następnego dnia o godz. 8:00.

– Ze względu na dużą ilość zawodników w mojej kategorii wagowej, moją pierwszą walkę stoczyłem dopiero około godziny 18 – mówi Karol Kruzel, na co dzień reprezentant Gdańskiego Klubu Kickboxingu DUET.

Jak sam przyznaje, jego pierwszy zawodnik był wymagający. Dobrze przygotowany fizycznie i z dużymi umiejętnościami, twardo bił się z lęborczaninem. Jednak ostatecznie to Kruzel okazał się lepszym, wygrywając jednogłośnie na punkty.

Do kolejnej walki Karol wyszedł w niedzielę rano. Tym razem stawką był już udział w finale, więc zarówno u niego jak i jego oponenta motywacja do wygranej była ogromna.

– Walka do ,,łatwych” nie należała – mówi lęborczanin. – Pod koniec pierwszej rundy doznałem kontuzji prawego piszczela, co ograniczyło mnie trochę w zadawaniu mocnych kopnięć, dlatego dwie kolejne rundy starałem się zdominować przeciwnika akcjami bokserskimi, kończąc lewą nogą – dodaje.

Również tym razem Kruzel Kruzel wygrał jednogłośnie na punkty i otrzymał szansę walki o tytuł mistrza Polski. Niestety kontuzja nogi okazała się zbyt poważna i zdecydowano, że nie wyjdzie, aby walczyć w finale. W tej sytuacji najwyższe podium przypadło utytułowanemu zawodnikowi, zarazem wielokrotnemu mistrzowi Polski Jerzemu Jurasowi Wrońskiemu z klubu Palestra Warszawa.

9 listopada podczas gali w Kartuzach Karol Kruzel stoczy walkę w formule K1. Będzie to druga walka zawodowa w karierze lęborczanina.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz