EXPERYMENT zaprasza do udziału w konkursie „Bęc jabłkiem w głowę”

14 października 2013r. | Drukuj

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku oraz Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni organizują trzynastą (wyjątkowo szczęśliwą) edycję konkursu  „Bęc jabłkiem w głowę”.

fot. Centrum Nauki EXPERYMENT:

fot. Centrum Nauki EXPERYMENT

Konkurs jest adresowany do uczniów trójmiejskich szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Zadaniem uczestników, działających w małych grupach, jest opracowanie i ciekawe zaprezentowanie jednego z tematów z zakresu ekologii, biologii lub zrównoważonego rozwoju.

Założeniem konkursu jest pobudzenie dzieci do kreatywności, a także kształtowanie współpracy w grupie. Nauczyciele mogą wspomagać pracę zespołów swoją wiedzą lub wskazać źródła informacji, ale to uczniowie samodzielnie przeprowadzają doświadczenia i wyciągają wnioski.

Szkołę może reprezentować do trzech zespołów. Półfinałowe prezentacje prac gdyńskich szkół odbędą się w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni, a finał konkursu w kwietniu 2014 r. Lista zagadnień konkursowych dostępna na stronie www.experyment.gdynia.pl uczestnicy mogą też zaproponować własny temat.

Informację o wyborze zespołów na karcie zgłoszenia należy przesłać do 21 listopada br. na jeden z adresów:

  • szkoły z Gdańska i Sopotu – Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej, 80-837 Gdańsk, Straganiarska 43/46, tel./fax: 58 301 80 99, lub mailowo na adres: [email protected]
  • szkoły z Gdyni – Centrum Nauki Experyment Al. Zwycięstwa 96/98 81-451 Gdynia, e-mail: [email protected]

Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz