Senator obserwatorem wyborów prezydenckich w Azerbejdżanie

09 października 2013r. | Drukuj

Dziś o godz. 5:00 czasu polskiego rozpoczęły się w Azerbejdżanie wybory prezydenckie. O urząd ubiega się 10 kandydatów. Faworytem jest urzędujący od 2003 roku prezydent Ilham Alijew, syn Hejdara Alijewa, który sprawował urząd prezydenta przez dwie kadencje od 1993 roku do swojej śmierci w roku 2003.

GK

GK

W trwającej w Azerbejdżanie Międzynarodowej Wyborczej Misji Obserwacyjnej uczestniczy 390 obserwatorów, w tym 319 długoterminowych i krótkoterminowych obserwatorów rozmieszczonych przez OBWE. Senator Kazimierz Kleina jako jedyny obserwator z Polski znajduje się wśród 26-osobowej delegacji Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE.

Przez dwa dni obserwatorzy spotykali się z liderami partii politycznych, centralnym biurem wyborczym i niezależnymi organizacjami pozarządowymi. Celem tych spotkań była ocena przygotowań do wyborów i przestrzegania demokratycznych procedur wyborczych. Jutro wydany zostanie komunikat oceniających procedury wyborcze – mówi senator Kleina.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz