W Baninie ponownie Witold Szmidtke

08 października 2013r. | Drukuj

Oddział Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Baninie jest obecnie jednym z większych w całej organizacji. Liczy już 234 członków. W ostatnim czasie doszło do wyboru władz oraz przedstawienia sprawozdania z działalności oddziału.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

Witold Szmidtke został prezesem na kolejną kadencję, zaś przedstawicielem młodych w nowym Zarządzie został Szymon Jancen. Ponadto Zarząd stanowią: wiceprezesi Eugeniusz Pryczkowski i Albin Bychowski, sekretarz Mirosława Groth, skarbnik Aneta Bielewicz oraz członkowie Jerzy Komkowski, Lucyna Reiter – Szczygieł, Dariusz Labuda, Ludwik Breza i Roman Las. Do Komisji Rewizyjnej wybrano Ryszarda Ustowskiego, Janusza Mallka i Marka Serkowskiego.

Dokonano również wyboru siedmiu delegatów na Walny Zjazd Delegatów, który odbędzie się 30 listopada br. w Gdańsku. Zostali nimi: Albin Bychowski, Ludwik Breza, Szymon Jancen, Jerzy Komkowski, Dariusz Labuda, Eugeniusz Pryczkowski i Witold Szmidtke.

Wielu z członków ZKP Banino to osoby młode, dobrze wykształcone, bardzo zaangażowane w życie Kaszub. Stąd też jednym z postulatów ustępującego Zarządu było podjęcie jeszcze bardziej intensywnych działań animujących właśnie młodych członków. Przez pewien czas działał klub „Cassubia”, od pewnego czasu zawieszony. Działalność młodych jest jednak widoczna na każdym kroku, zwłaszcza na płaszczyźnie muzyczno – wokalnej i medialnej. W tym obszarze są to lekcje języka kaszubskiego „Spiéwné ùczbë” realizowane w telewizji Teletronik.

Spotkanie ubogacone było promocją nowej książki ks. dra Leszka Jażdżewskiego o Słudze Bożym Biskupie Konstantynie Dominiku oraz wręczeniem wyróżnień dla członkiń szkoły haftu kaszubskiego z Banina przyznanych na wojewódzkim konkursie haftu w Lini. Rozdano także kolejne legitymacje ZKP. Otrzymali je Sandra Bobrowska z Miszewka, Elżbieta Biankowska z Pępowa i Tomasz Szmidtke także z Pępowa.

(jd)


Opublikowano w: RegionRodnô ZemiaWiadomości
Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze