Wkrótce pierwsze Pomorskie Forum Rolnicze

08 października 2013r. | Drukuj

Po raz pierwszy w województwie pomorskim, z inicjatywy Aleksandra Mach – Dyrektora PODR, Andrzeja Styna – Dyrektora Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Zenona Bistram – Prezesa Pomorskiej Izby Rolniczej w dniach 14-15 października, w Sali kinowej przy Urzędzie Miasta w Kościerzynie oraz w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku odbędzie się I Pomorskie Forum Rolnicze.

fot. Wikimedia

fot. Wikimedia

Jak dotąd nie było w naszym województwie panelu, na którym rolnicy mieliby szanse zapoznać się kompleksowo ze sprawami, które ich dotyczą. Na I Pomorskim Forum Rolniczym po raz pierwszy będzie można szczegółowo poznać perspektywy absorpcji środków unijnych w latach 2014-2020.

– Przez ostatnie 7 lat polscy rolnicy mocno korzystali z unijnych dofinansowań – mówi Aleksander Mach – Dyrektor Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. To właśnie rolnictwo dostało najwięcej pieniędzy z UE. Do nowego rozdania zostały 3 miesiące, stąd takie duże zainteresowanie tematem u producentów żywności.

Poza poznaniem zasad przydzielania funduszy zewnętrznych, na Forum rolnicy zapoznają się z najważniejszymi nowościami, jakie czekają ich w roku 2014. Poszczególne Agencje, działające na obszarach wiejskich przedstawią możliwości swojej działalności. Zaprezentowane zostaną najnowsze zmiany w ustawie o KRUS, Agencja Rynku Rolnego zaprezentuje warunki i zasady dopłat rolniczych oraz wytłumaczy, w jaki sposób odbywać się będą kontrole funduszy wydatkowanych przez rolników.

mat. prasowe

mat. prasowe

Podsumowane zostaną także doświadczenia pomorskiej ARiMR z zakresu realizacji programowaniu PROW w latach 2007-2013. Agencja Nieruchomości Rolnych przedstawi informacje na temat możliwości nabywania ziemi rolnej w województwie pomorskim.

W panelu nie zabraknie również miejsca na prezentację Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Aleksander Mach – Dyrektor PODR, opowie jakie możliwości mają gospodarstwa w pozyskiwaniu pieniędzy z Unii Europejskiej, jak mogą zwiększać swoją konkurencyjność na rynku, jak można przeprowadzać modernizacje gospodarstw, a także jak należy wdrażać techniki nowoczesnego rolnictwa.


Opublikowano w: Praca i biznesRegionWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz