Gdyńskie innowacje biotechnologiczne na targach BioTechnica w Hanowerze

08 października 2013r. | Drukuj

Targi Biotechnica to największe w Europie wydarzenie z zakresu biotechnologii, nauk przyrodniczych i technologii laboratoryjnych. W dniach 8-10 października w Hanowerze swoje innowacyjne dokonania zaprezentują naukowcy z całego świata, w tym przedstawiciele gdyńskich firm: A&A Biotechnology, Phage Consultants, Biovico oraz Laboratorium Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

fot. biotechnica.de - archiwum

fot. biotechnica.de – archiwum

Udział w targach Biotechnica to część kilkuletniego projektu „Wspieranie międzynarodowej aktywności przedsiębiorców z Pomorza poprzez udział w targach. Let’s EXPO! 2”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Programie Operacyjnym dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. W ramach tego projektu PPNT organizuje dla pomorskich przedsiębiorców udział w największych branżowych targach w Europie, m.in.: Mobile World Congress w Barcelonie, CeBIT w Hanowerze, Call Center World w Berlinie i Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie.

Wydarzenie jest okazją do zaprezentowania innowacyjnych produktów, wymiany naukowych doświadczeń, nawiązania kontaktów biznesowych, a przede wszystkim pokazania potencjału badawczo-rozwojowego naszego regionu. A jest on ogromny – firma A&A Biotechnology będzie prezentowała specjalistyczne, superszybkie testy DNA dla laboratoriów policyjnych. Produkt już teraz cieszy się ogromnym zainteresowaniem w USA. Z kolei Biovico zaprezentuje suplementy diety, oparte między innymi na kolagenie. Gdyńskie firmy zapraszają na stoisko nr B08 w hali nr 9.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze