CBA zawiadomiło prokuraturę ws. prezydenta Gdańska

07 października 2013r. | Drukuj

CBA zawiadomiło Prokuraturę Generalną o możliwości popełnienia przez prezydenta Gdańska przestępstwa związanego ze składanymi przez niego oświadczeniami majątkowymi.

Profil Paweł Adamowicz na FB

Profil Paweł Adamowicz na FB

Sprawą zajmie się Prokuratura Apelacyjna w Poznaniu. Jak poinformował w poniedziałek PAP rzecznik CBA Jacek Dobrzyński, zawiadomienie związane jest z kontrolą oświadczeń majątkowych składanych przez prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w latach 2007-2012. Kontrola przeprowadzana była przez Biuro między październikiem ubiegłego roku a czerwcem 2013 roku.

Rzecznik CBA odmówił bardziej szczegółowych informacji o sprawie, m.in. odpowiedzi na pytanie, na czym miałoby polegać ewentualne przestępstwo popełnione przez prezydenta Gdańska.

Zawiadomienie CBA trafiło do Prokuratury Generalnej w ubiegłym tygodniu. Rzecznik PG Mateusz Martyniuk poinformował w poniedziałek PAP, że prokurator generalny podjął decyzję o przekazaniu go do poznańskiej prokuratury apelacyjnej.

– Nie jest mi znana treść pisma CBA i dlatego nie mogę się ustosunkować do jego treści. Mogę oświadczyć tylko, że przedmiotem kontroli była tylko poprawność i prawidłowość moich oświadczeń majątkowych. Od początku postępowania podjąłem otwartą współpracę z organami kontrolnymi udostępniając im wszelką dokumentacją i składając wyjaśnienia – napisał Paweł Adamowicz w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie miasta Gdańska.

– Jestem pewien swoich racji i ze spokojem oczekuję, że prokuratura jednoznacznie rozstrzygnie te kwestie na moją korzyść – dodaje prezydent.

 


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz