Zapisy na zajęcia w Pracowni Batiku

04 października 2013r. | Drukuj

Pracownia Batiku Słupskiego Ośrodka Kultury rozpoczyna zapisy na zajęcia. Jest to wielka szansa dla osób pragnących zdobyć prawdziwie unikalne umiejętności plastyczne. Pracownia Batiku to bowiem jedno z nielicznych miejsc w Polsce, gdzie tworzy się obrazy nawiązujące bezpośrednio do tradycyjnej sztuki indonezyjskiej.

Na zdjęciu: Jeden z batików powstałych w Pracowni / Ewa Lenart "Magiczne pola" ryżowe)

Na zdjęciu: Jeden z batików powstałych w Pracowni / Ewa Lenart „Magiczne pola ryżowe”

Batik to technika malarska polegająca na wielokrotnym nakładaniu na tkaninę wosku oraz barwinków. Jest to bardzo czasochłonna metoda pracy ale gotowe batiki są dziełami na tyle pięknymi, że w pełni rekompensują poświęcony czas. Indonezyjski batik figuruje na liście niematerialnego dziedzictwa ludzkości UNESCO.

Uczestnicy zajęć w Pracowni Batiku Słupskiego Ośrodka Kultury spotykają się z instruktorką raz w tygodniu i podczas indywidualnych warsztatów przygotowują kolejne etapy obrazu aż do gotowego dzieła. W trakcie zajęć poznają praktyczne i teoretyczne zagadnienia związane z batikiem, malarstwem oraz kulturą Indonezji.

Na zajęcia zapraszamy dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy pod numerem telefonu tel. (0-59) 845 64 41 lub osobiście w Sekretariacie Słupskiego Ośrodka Kultury przy ul. Braci Gierymskich 1.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz