Rycerz odpowie za wybuch w Bytowie

30 września 2013r. | Drukuj

Śledztwo policji po wybuchu prochu w kamienicy w Bytowie. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Fot. Policja

Fot. Policja

Do wybuchu w kamienicy przy ulicy Tartacznej w Bytowie doszło w niedzielę  rano. Eksplodował proch, który bractwa rycerskie wykorzystują do strzałów armat. Po wybuchu z budynku ewakuowano ponad 40 osób. Niegroźnie poparzony został 42-letni właściciel mieszkania.
– Przesłuchaliśmy kilkunastu świadków. Pirotechnicy oraz specjaliści z laboratorium kryminalistycznego zabezpieczyli próbki znalezionych substancji oraz pozostałości po wybuchu. – mówi Michał Gawroński, rzecznik prasowy bytowskiej policji. – Ich dokładna analiza pozwoli określić jakie substancje posiadał 42–latek i w jaki sposób eksplodowały.

Znalezione w mieszkaniu bytowianina  środki  pirotechniczne zabrali saperzy. Jeszcze w niedzielę po sprawdzeniu budynku przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego lokatorzy wrócili do swoich mieszkań. Sprawcy wybuchu grozi kara od roku do 10 lat więzienia. Na razie przebywa w szpitalu.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz