Ukradli wiertło w wartości 20 tys. Zostali złapani

30 września 2013r. | Drukuj

Kara do 5 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Starogardu Gdańskiego, których zatrzymali miejscowi policjanci. Schwytani przez funkcjonariuszy przestępcy ukradli specjalistyczne wiertło o wartości 20 tys. zł. Mundurowi odzyskali utracone mienie, a sprawcy kradzieży usłyszeli zarzuty.

fot. policja.pl

fot. policja.pl

Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży płetwy wiertniczej z nadajnikiem o wartości 20 tys. zł na szkodę jednej z firm wykonujących prace przy ulicy Kościuszki. Informacja o tym zdarzeniu natychmiast przekazana została patrolom w terenie.

Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą ustalili personalia jednego ze sprawców. Gdy mundurowi udali się do jego mieszkania zauważyli przed budynkiem mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Po krótkim pościgu 23-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego został zatrzymany.

Po kilkunastu minutach do policyjnego aresztu trafił drugi sprawca tej kradzieży. 18-latek został zauważony przez kryminalnych, gdy przeskakiwał przez ogrodzenie posesji i próbował ukryć się na klatce schodowej budynku mieszkalnego. Policjanci odnaleźli również utracone w wyniku tego przestępstwa wiertło.

Zatrzymani przez policję złodzieje usłyszeli już zarzuty dotyczące kradzieży. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze