Turniej Wiedzy Historycznej w Słupsku pod naszym patronatem

26 września 2013r. | Drukuj

Organizowany przez ponad 20 lat, cieszy się wielkim uznaniem profesorów akademickich oraz znanych osobistości ze Słupska – Turniej Wiedzy Historycznej z okazji 95. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbędzie się 8 listopada w Słupskim Ośrodku Kultury. Honorowy Patronat nad turniejem sprawuje senator RP Kazimierz Kleina, który ufunduje nagrody dla finalistów. Gazeta Kaszubska sprawuje patronat medialny nad wydarzeniem.

fot. polskiedzieje.pl

fot. polskiedzieje.pl

Jak przystało na prawdziwy turniej, organizowany jest także półfinał, w którym 3 najlepszych uczestników uzyska wymarzony awans do finału. Do półfinału mogą przystąpić uczniowie każdej szkoły ponadgimnazjalnej z powiatu słupskiego, tworząc drużyny składające się z dwóch osób. Drużyna która uzyska najwięcej punktów w etapie półfinałowym otrzyma puchar Prezydenta Miasta Słupska.

Finał odbędzie się pod okiem znanych ekspertów z zakresu Historii Polski. Finał podzielony jest na cztery etapy. W pierwszych, trzech etapach uczestnicy losują pytanie na które muszą udzielić poprawną odpowiedź. Ostatni etap turnieju jest najciekawszy, polega on na tym, że uczestnicy mają pod ręką przycisk, który po wciśnięciu daje sygnał prowadzącemu o przerwaniu czytania pytania. Osoba, która odpowie poprawnie otrzyma punkt, jeżeli jury nie usłyszy poprawnej odpowiedzi punkt zostanie zabrany.


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz