Sprawca rozboju w gdyńskim banku odpowie łącznie za 6 napadów

26 września 2013r. | Drukuj

Śledczy z gdyńskiej komendy pracujący nad sprawą rozbojów w placówkach bankowych na terenie Trójmiasta przedstawili 27-letniemu mieszkańcowi Gdańska łącznie 6 zarzutów dotyczących przestępstw na szkodę instytucji finansowych. Mężczyzna, który od 17 kwietnia przebywa w areszcie odpowie za rozboje dokonywane w okresie od października 2011 do kwietnia 2013 r. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

fot. KWP Gdańsk

fot. KWP Gdańsk

W dniu 22 lutego br. w jednym z banków w Centrum Gdyni miał miejsce rozbój. Sprawca, który posiadał przy sobie przedmiot przypominający broń sterroryzował obsługę i dokonał kradzieży pieniędzy z kasy.

Po intensywnym śledztwie policjanci z Gdyni współpracując z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 27-latka podejrzanego o to przestępstwo. Mężczyzna ukrywał się na terenie Sopotu. Usłyszał zarzut rozboju i decyzją Sądu trafił do aresztu, gdzie przebywa do chwili obecnej.

Śledczy wyjaśniający tą sprawę ustalili, że na koncie zatrzymanego mężczyzny są także inne podobne przestępstwa, których 27-latek dopuścił się w okresie od października 2011 r. do kwietnia 2013 r. Sprawca usłyszał kolejne zarzuty rozbojów dokonanych w placówkach bankowych w Gdańsku i Sopocie. Łącznie odpowiadał będzie za 6 przestępstw. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz