Pora na studia!

03 października 2010r. | Drukuj

Wakacje się skończyły! Po trzymiesięcznej wakacyjnej przerwie studenci wracają na  uczelnie. W naszym regionie (Trójmiasto i Kaszuby) jest ich ok. 25. W samym Trójmieście studiuje 85 tys. osób.

Uniwersytet Gdański uruchomił w tym roku akademickim  siedem nowych kierunków studiów: etnologię, pedagogikę specjalną, wiedzę o teatrze, agrochemię, krajoznawstwo, turystykę historyczną i religioznawstwo, a także  bioinformatykę. Powstało też kilka nowych specjalności, m.in.: edukacja wielokulturowa i regionalna z językiem kaszubskim na pedagogice czy informatyka oraz analiza gospodarcza na informatyce i ekonometrii.

Cały czas trwa też rozbudowa uniwersyteckiego kampusu w Oliwie. W tym roku zakończy się budowa Wydziału Biologii, a rozpocznie Wydziału Chemii i rozbudowa Wydziału Ekonomicznego.

– To dla nas kluczowe inwestycje. Ich realizacja nie tylko poprawi warunki pracy, ale i zwiększy innowacyjność naszej uczelni – przekonuje prof. Bernard Lammek, rektor Uniwersytetu Gdańskiego.

Na Politechnice Gdańskiej otwarto tylko jeden nowy kierunek: transport, ale w planach jest jeszcze uruchomienie chemii budowlanej. Jednak i ta uczelnia inwestuje w rozwój kampusu. Kilka dni temu do użytku oddała odrestaurowane Audytorium Chemiczne, które wygląda dokładnie tak, jak 106 lat temu.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz