Uwaga. Będą szczepienia. Nie wchodź do lasu.

20 września 2013r. | Drukuj

W dniach 27 września-6 października w lasach na terenie Województwa Pomorskiego odbędą się szczepienia ochronne przeciw wściekliźnie zwierząt wolno żyjących-lisów. W związku z tym lepiej nie wchodzić do lasu.

opis / fot. GK

opis / fot. GK

Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o zaplanowanych szczepieniach zwierząt wolno żyjących-lisów. Przynęty ze szczepionkami zostaną zrzucone z samolotów. Mają one kształt plastrów. W środku umieszczony jest plastikowy pojemnik zawierający płynną szczepionkę. Po przegryzieniu przez lisa wytwarza immunologiczną odporność przeciw  chorobie. Przynęty, które były dotykane przez ludzi, są omijane przez  zwierzęta.

W związku z planowaną akcją lepiej w okresie około trzech tygodni od wyłożenia przynęt nie wchodzić do lasu, nie podnosić i nie dotykać przynęt, a także trzymać psy na uwięzi. Dla zwierząt gospodarskich bowiem kontakt z przynętą może okazać się szkodliwy. Należy wtedy skontaktować się z lekarzem weterynarii,a w przypadku kontaktu ludzi z przynętą z lekarzem medycyny.

Termin szczepień przeciw wściekliźnie może ulec przesunięciu ze względu na warunki atmosferyczne.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz