Upozorował własne porwanie

20 września 2013r. | Drukuj

Policjanci skierują do sądu sprawę 32 – latka, który upozorował swoje porwanie. Mężczyzna chciał w ten sposób wyłudzić od rodziny pieniądze na spłatę swych długów. Intensywna praca operacyjna zakończyła się odnalezieniem w Gdyni już po kilkunastu godzinach od zgłoszenia. Okazało się, że gdy przy jego sprawie intensywnie pracowało kilkunastu policjantów – on spokojnie czekał na pieniądze w wynajętej kwaterze.

fot. policja

fot. policja

Informacja o prawdopodobnym porwaniu 32 – latka dotarła do policjantów w środę wieczorem. Do dyżurnego nowodworskiej jednostki policji zgłosiła się jedna z mieszkanek powiatu i powiadomiła, że ktoś uprowadził jej syna. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna, z którym rodzina już od jakiegoś czasu nie miała kontaktu mógł zostać porwany dla okupu. Świadczyły o tym m. in. wiadomości sms i mms z żądaniami 4 tys. złotych okupu rozsyłane do matki i rodzeństwa 32 – latka.

Przy poszukiwaniach mężczyzny stale pracowało kilkunastu policjantów. W sprawę zaangażowali się też funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Analizy prowadzone na podstawie ustaleń operacyjnych wykluczały porwanie, a najbardziej prawdopodobna wersja wskazywała na mistyfikację ze strony samego uprowadzonego.

Już po 18 godzinach pracy policjanci namierzyli mężczyznę. Kryminalni zatrzymali go w jednym z domów na terenie Gdyni. Okazało się, że nic mu nie jest. Mężczyzna odpoczywał w pokoju i był kompletnie zaskoczony wizytą funkcjonariuszy. Policjanci znaleźli przy nim telefony komórkowe, które posłużyły mu do upozorowania własnego porwania. Ustalili, że 32 – latek miał długi i chciał je spłacić pieniędzmi z fałszywego okupu. Żeby być bardziej wiarygodnym przesłał nawet rodzinie zdjęcie ukazujące go z zakneblowanymi ustami.

32 – latek jeszcze tego samego dnia trafił za kraty policyjnej celi.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz