Wystawa batików w Teatrze Rondo

16 września 2013r. | Drukuj

Oryginalne batiki, wykonane według reguł i zgodnie z duchem sztuki indonezyjskiej można będzie oglądać od środy 18 września do 1 października w nowej sali wystawienniczej Teatru Rondo. Wernisaż Pracowni Batiku Słupskiego Ośrodka Kultury rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Na zdjęciu batiki prezentowane podczas ostatniej wystawy w bytowskim muzeum / fot. materiał prasowy

Na zdjęciu batiki prezentowane podczas ostatniej wystawy w bytowskim muzeum / fot. materiał prasowy

Wystawa prezentuje batiki wykonane przez uczestników zajęć w Pracowni w latach 2008 – 2013 pod kierunkiem Marii Hasiec. Chociaż tematyka czterdziestu prezentowanych obrazów zaskakuje różnorodnością to przedstawiają one głównie motywy i wyobrażenia znane ze sztuki indonezyjskiej.

Dodatkowym atutem wystawy jest jej przekrój czasowy. Na ekspozycji można bowiem zobaczyć batiki wykonane przez tych samych artystów w ciągu kilku lat. W ten sposób zaprezentowany został dynamiczny rozwój umiejętności artystycznych, intuicji plastycznej, a także powstawanie indywidualnego stylu.

Pracownia Batiku Słupskiego Ośrodka Kultury jest jednym z nielicznych w Polsce ośrodków, w których powstają batiki nawiązujące w bezpośredni sposób do sztuki indonezyjskiej oraz wykorzystującej tradycyjne techniki barwienia woskiem w edukacji plastycznej dzieci i młodzieży.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz