Zobacz siebie za 30 lat, przeżyj trzęsienie ziemi

10 września 2013r. | Drukuj

Centrum Nauki Experyment w Gdyni to interaktywna wystawa, której główną ideą jest nauczanie poprzez zabawę. Właśnie zakończono rozbudowę tego niezwykłego miejsca.

W weekend 7 i 8 września świętowano zakończenie rozbudowy tej niezwykłej wystawy. Na przybyłych gości czekała masa atrakcji. Od zwykłej wody w trzech stanach skupienia przez „drzewo życia” i możliwość zobaczenia siebie za 30 lat, po przeżycie na własnej skórze trzęsienia ziemi.

fot. Radosław Selonka

fot. Radosław Selonka

Cztery główne wystawy „Experymentu” to: „Hydroświat”, w którym można  m.in. stworzyć gigantyczny wir wodny czy zobaczyć jak powstają podwodne fale. „Akcja – Człowiek” pozwala zgłębić tajniki funkcjonowania ludzkiego organizmu. To właśnie tutaj możemy sprawdzić np. jak będziemy wyglądać za 30 lat czy też przeprowadzić wirtualną operację. Kolejna wystawa nosi tytuł „Drzewo życia”. Pozwala ona m in. zobaczyć park z 10-metrowego stanowiska połączonego z tarasem widokowym.  „Niewidoczne siły” – to ostatnia z czterech głównych prezentacji. Tutaj możemy z kolei np. sprawdzić jak słuchać muzyki z zatkanymi uszami.

fot. Radosław Selonka

fot. Radosław Selonka

Centrum Nauki Experyment to miejsce w którym nawet dorośli mogą świetnie bawić się poprzez naukę.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu: 2 (dodaj własny »):
  1. Snooki pisze:

    No , no wszystko super ale te zdjecia to lepiej jakbym ja zrobiła ;p

  2. Gosia pisze:

    woow RADEK!! robisz się sławny :D

Dodaj komentarz