Średniowieczne tańce i zwyczaje prezentowano w Lęborku

09 września 2013r. | Drukuj

W sobotę średniowieczne obwarowania miejskie zatętniły dawnym tańcem i muzyką. Wszystko za sprawą corocznych Warsztatów i Pokazów Tańców Dawnych w tym roku zorganizowanych w ramach wojewódzkich Dni Otwartych Projektów Unijnych.

fot. UM Lębork

fot. UM Lębork

Korowód z bębniarzami, akrobatami wyruszył o godz. 11 z rogu ulicy Staromiejskiej i Skłodowskiej. Po drodze barwna kawalkada odwiedziła rycerzy w baszcie nr 32, gdzie można było poznać tajniki średniowiecznego życia. Taneczne warsztaty odbyły się przed przeszkloną basztą nr 24, udostępnioną zresztą do zwiedzania. Dopisała pogoda i uczestnicy. Zebrani uczyli się tańczyć Pavannę i Branlecha. Zespół muzyki Dawnej INCANTARE zaprezentował swój nowy instrument muzyczny fidelę basową. Wystąpiła także grupa bębniarzy SLAP prowadzona przez Piotra Fugiela. Kolejną atrakcją były warsztaty pisania „Ze starego kałamarza” oraz pieczętowanie lakiem. Aula im. Jana Pawła II w domu parafialnym kościoła św. Jakuba Ap. przez ponad godzinę zamieniła w centrum dawnego piśmiennictwa.

W organizację imprezy zaangażowany był Młodzieżowy Dom Kultury, Urząd Miejski w Lęborku, Muzeum w Lęborku i rycerze z Hufca Przedniego Wójtostwa Lębork.

Galeria

fot. UM Lębork


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz