Drugie miejsce dla strażaków z Siemirowic

06 września 2013r. | Drukuj

W dniach 4-5 września na bazie Szkoły Specjalistów Pożarnictwa w Centrum Szkolenia Logistyki w Grudziądzu po raz trzeci odbyły się zawody pożarnicze wojskowych straży pożarnych na szczeblu Sił Zbrojnych RP. Strażacy z Siemirowic zajęli wysokie, drugie miejsce.

wop.wp.mil.pl

wop.wp.mil.pl

Udział w zawodach ogólnopolskich wzięły zespoły ćwiczące oraz strażacy, którzy zajęli czołowe miejsca w zawodach regionalnych, organizowanych w ramach rejonów działania delegatur WOP. Strażacy z WSP 44 Bazy Lotnictwa Morskiego w Siemirowicach byli najlepsi z rejonu działania Delegatury WOP w Gdyni.

W zawodach organizowanych na II poziomie uczestniczyło 10 najlepszych zespołów ćwiczących z kraju oraz 10 najlepiej wyszkolonych strażaków w Siłach Zbrojnych.

Po raz pierwszy w historii zawodów pożarniczych, zmagania wojskowych strażaków obserwowało kierownictwo Ministerstwa Obrony Narodowej. Pani Minister Beata Oczkowicz w swoim wystąpieniu przyznała, że sama jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej i również brała udział w zawodach pożarniczych. Te słowa jeszcze bardziej zmobilizowały ćwiczących strażaków.

Żołnierze z Siemirowic zajęli drugie miejsce. Lepsza od nich okazała się jedynie drużyna WSP 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Strażacy WSP 44 Bazy Lotnictwa Morskiego oprócz sukcesu całej swojej drużyny mają jeszcze jeden powód do dumy.  Poza konkurencją grupową jest także indywidualna, a w niej członek siemirowickiej grupy również znalazł się na podium zdobywając drugie miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz