Plener malarski w Łebie

04 września 2013r. | Drukuj

W poniedziałek 9 września o godz. 17.00 zapraszamy do Biblioteki Miejskiej w Łebie na otwarcie wystawy, podsumowującej tegoroczny plener malarski Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego. Na wystawie można będzie zobaczyć kilkadziesiąt prac malarskich i rzeźbiarskich, powstałych w czasie tegorocznego spotkania twórców plastyków z naszego regionu.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Wystawa, tak jak i plener, zatytułowana jest „55+ i co dalej”. Nazwa związana jest z tegorocznym jubileuszem 55-lecia działalności Klubu Plastyka. Z tego też powodu, w tym roku wyjątkowo, zrezygnowano z międzynarodowego charakteru pleneru. Tegoroczne spotkania artystów plastyków skupione zostały na członkach Klubu, podsumowania wieloletniej pracy i próbie wypracowania planów na kolejne kilkadziesiąt lat działalności.

Na wystawie zobaczymy prace: Wirginii Buraczewskiej, Barbary Puzio, Elżbiety Jaworskiej, Anny Krawczuk, Teresy Kościuczuk, Barbary Skierki, Bogumiły Skomoroko, Danuty Sokołanko, Renaty Ambroziewicz-Sulik, Zofii Michalskiej, Romany Małeckiej, Longiny Wysockiej, Andrzeja Pepłońskiego, Andrzeja Mozola, Henryka Jachimka, Zenona Frąckiewicza, Piotra Benedykta Kęczkowskiego, Tomasza Grońskiego i Mieczysława Bednarskiego.

Kuratorem wystawy oraz całego pleneru jest Elżbieta Żołyniak. Organizatorzy wystawy to: Słupski Ośrodek Kultury, Klub Plastyka im. Stefana Morawskiego, Miasto Słupsk, Centrum Edukacji Regionalnej w Warcinie, Stowarzyszenie Obszar Wrażliwości Artystycznej oraz Biblioteka Miejska w Łebie.

Klub Plastyka założony przez Stefana Morawskiego działa od 1958 roku i zrzesza 60 osób. Są to ludzie o zróżnicowanym wieku (od 20 do 90 lat!) i statusie społecznym. Pasjonują się malarstwem i rzeźbą. Przynależność do Klubu pozwala im na rozwijanie uzdolnień i zainteresowań plastycznych. Uczestniczą w wystawach, plenerach, konkursach o charakterze miejskim i ogólnopolskim.

Na przestrzeni lat wiele osób z Klubu Plastyka ukończyło studia plastyczne, niektórzy z nich wykładają na Akademiach Sztuk Pięknych. Słupscy plastycy amatorzy w konfrontacjach ogólnopolskich są wysoko oceniani, otrzymują nagrody i wyróżnienia, przyczyniając się do promocji Klubu, a tym samym i miasta.

Klub, wspierając twórczość plastyków, jest współorganizatorem plenerów, wystaw indywidualnych dla wyróżniających się członków Klubu, wykładów z zakresu historii sztuki oraz konsultacji indywidualnych z zakresu malarstwa i rzeźby.


Tagi: , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz