Policjanci znakowali rowery w Słupsku

03 września 2013r. | Drukuj

Policjanci ze słupskiej komendy uczestniczyli w imprezie plenerowej zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku. Zakończenie lata i nowy rok szkolny były świetną okazją do przekazania uczestnikom festynu niezbędnych informacji związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym – Bezpiecznie w drodze do szkoły.

fot. policja.gov.pl

fot. policja.gov.pl

Policjanci szczególną uwagę zwracają na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Jeszcze przed wakacjami spotykali się z młodzieżą słupskich szkół uświadamiając ich jakie zagrożenia niesie za sobą lekkomyślne podejście do zasad ogólnego bezpieczeństwa. W zeszłym tygodniu policjanci ze Słupska zaproszeni zostali do oficjalnej uroczystości kończącej tegoroczne wakacje. Festyn zorganizował słupski MOPR, który jak co roku wspólnie z funkcjonariuszami dbał o aktywny i bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży podczas wolnego czasu. W trakcie festynu dzieci miały możliwość obejrzenia policyjnego sprzętu: radiowozów i nowoczesnych motocykli. Duże zainteresowanie wśród uczestników wzbudziła akcja znakowania rowerów. Specjalnym urządzeniem nanosi się w kilku miejscach roweru numerację, będącą dodatkowym zabezpieczeniem przed złodziejami. Wszystkie oznakowane rowery wprowadzane są później do policyjnego systemu .

 Podczas tego pikniku policjanci rozdawali dzieciom i ich opiekunom ulotki propagujące bezpieczne wzorce zachowań. Miejmy nadzieję, że nabyta wiedza, będzie wykorzystana przez najmłodszych w trakcie zbliżającego się roku szkolnego – mówi Robert Czerwiński –  rzecznik prasowy słupskiej Policji.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

LCK Fregata zaprasza na Danfoss Kino Letnie w Lęborku
Laureat tegorocznego „Fryderyka” zagra w Lęborku
Historia nad Słupią, czyli V Słupski Festiwal Historyczny
Wójt Potęgowa wiceprezesem ogólnopolskiego stowarzyszenia samorządowców
Kaszubska Gala Kulinarna-poznaj kaszubskie potrawy
Wolontariusze z żonkilami wyruszą po datki dla lęborskiego hospicjum
Pomorskie Pola Nadziei już w weekend
Pomorze skutecznie wykorzystało środki unijne: RPO na lata 2007 – 2013 rozliczone!

Najnowsze komentarze