Dożynki gminne w Cewicach. Mieszkańcy świętowali obfite zbiory

03 września 2013r. | Drukuj

W Cewicach odbyło się tradycyjne święto plonów. Impreza zorganizowana przez Gminne Centrum Kultury uraz Urząd Gminy licznie zgromadziła mieszkańców w amfiteatrze przy GCK. Lokalni rolnicy podkreślali, że ten rok był dla nich bardzo udany.

fot. GCK Cewice

fot. GCK Cewice

Święto Ziemi i Plonów rozpoczęło się uroczystą mszą św. w Kościele Parafialnym w Cewicach, skąd korowód przemaszerował na plac dożynkowy. Tuż po przybyciu na plac rozpoczęły się uroczystości obrzędowe – przywitanie gości przez włodarzy, przemówienia oraz dzielenie się chlebem. Tradycyjnie podczas dożynek wybrano najładniejszy wieniec dożynkowy – zwyciężył wieniec wykonany przez sołectwo Maszewo Lęborskie. Na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły – Mareszki oraz Chór Gminy Cewice.

Tuż po godz. 16 rozpoczął się VIII Dożynkowy Turniej Sołectw – który przysporzył mnóstwo emocji i dobrej zabawy. Do rywalizacji zgłosiło się pięć sołectw z terenu gminy (Bukowina, Cewice, Oskowo, Maszewo Lęborskie, Siemirowice Osiedle). Zawodnicy zmierzyli się w konkurencjach artystycznych i sprawnościowych – m.in. „bieg farmera”, „rzut snopkiem siana”, „pijany ze szczęścia”. Wszyscy mieszkańcy bardzo aktywnie zaangażowali się w doping swoim sołectwom – były zagrzewające do walki, okrzyki, transparenty i piosenki. Po podliczeniu punktacji najlepsze okazało się Sołectwo Cewice.

Po części sportowej i ogłoszeniu wyników na scenie pojawił się zespół SYNKOPA. Dożynki zakończyły się zabawą taneczną, która trwała do późnych godzin nocnych.

Galeria

fot. GCK Cewice


Tagi: , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Laureat tegorocznego „Fryderyka” zagra w Lęborku
Historia nad Słupią, czyli V Słupski Festiwal Historyczny
Wójt Potęgowa wiceprezesem ogólnopolskiego stowarzyszenia samorządowców
Kaszubska Gala Kulinarna-poznaj kaszubskie potrawy
Wolontariusze z żonkilami wyruszą po datki dla lęborskiego hospicjum
Pomorskie Pola Nadziei już w weekend
Pomorze skutecznie wykorzystało środki unijne: RPO na lata 2007 – 2013 rozliczone!
7 PBOT na Targach Pracy w Gdyni

Najnowsze komentarze