Weszli do prezydenta

30 grudnia 2010r. | Drukuj

Dwaj mężczyźni z Elbląga włamali się na teren ośrodka prezydenckiego w Juracie. Gdy zatrzymała ich policja, okazało się, że to uzbrojeni po zęby miłośnicy survivalu. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Grozi im kara nawet 5 lat więzienia.

Fot. policja

Wczoraj po godz. 20.00 dyżurny puckiej komendy odebrał zgłoszenie o zaparkowanym i utrudniającym wyjazd z terenu byłej jednostki wojskowej przy trasie Jurata – Hel samochodzie osobowym. Funkcjonariusze z komisariatu w Juracie na miejscu zauważyli, że w fordzie znajduje się długa broń oraz część wyposażenia taktycznego. Chwile później pucka komenda otrzymała zgłoszenie o wtargnięciu nieznanych osób na teren ośrodka prezydenckiego.

Fot. policja

Jak się okazało dwaj mieszkańcy Elbląga najpierw rozcięli siatkę ogrodzeniową, a następnie weszli na teren ośrodka. Kiedy zorientowali się, że teren jest chroniony wrócili zaparkowanego samochodu. Tam jednak czekali już na nich mundurowi z Juraty. Funkcjonariusze zatrzymali i rozbroili obu mężczyzn. 29 i 30-latek posiadali na sobie odzież przypominającą wojskowy mundur, wyposażeni byli również w noże, broń pneumatyczną imitującą pistolety Walter oraz inny sprzęt. W samochodzie znajdowały się ponadto m.in. kamizelki taktyczne oraz karabinki pneumatyczne.

Jak ustalili śledczy zatrzymani mężczyźni to miłośnicy survivalu, którzy na terenie leśnym w Helu rozbili namiot i zorganizowali sobie „działania taktyczne”. Obaj trafili do policyjnego aresztu, a samochód oraz całe wyposażenie zostało zabezpieczone przez policjantów. Po sprawdzeniu okazało się, że zarówno broń krótka, jak i długa to wiatrówki – repliki na śrut i plastikowe kulki.

Fot policja

Jeszcze dzisiaj obaj zostaną przesłuchani, usłyszą zarzuty uszkodzenia mienia oraz wtargnięcia na ogrodzony teren ośrodka prezydenckiego. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za wtargnięcie na ogrodzony teren kara nawet do roku pozbawienia wolności.


Opublikowano w: PublicystykaWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze