Groźny wypadek ciężarówek na krajowej szóstce

27 sierpnia 2013r. | Drukuj

Groźny wypadek na drodze karowej nr 6 w pobliżu Słupska. Z powodu zderzenia TIR-a ciężarówką na drogę wysypały się  dziesiątki ton węgla i ryb. Kierowcy obu samochodów odnieśli tylko lekkie obrażenia. Z powodu wypadku droga z Gdańska do Szczecina zablokowana była przez ponad 6 godzin.

Do wypadku na drodze krajowej nr 6 w pobliżu Słupska doszło przed dziewiątą rano. Jadąca od strony Gdańska ciężarówka stanęła przy osi jezdni, aby zjechać na stację benzynową. Jadący za nią kierowca TIR-a z nieznanych jeszcze powodów zbyt późno zauważył stojąca na swoim pasie ciężarówkę. Gdy w ostatniej chwili usiłował ją ominąć, TIR wpadł w poślizg. Przewracająca się naczepa uderzyła  w ciężarówkę przewracając ją na drodze.

Fot. internauta

Fot. internauta

– Ciężarowe Iveco przewoziło kilka ton ryb. Cały ładunek znalazł się na drodze. TIR wiózł dziesiątki ton węgla ten też wysypał się na drogę – mówi  kom. Marek Komodołowicz, naczelnik wydz. Ruchu drogowego KM Policji w Słupsku.  

 Dziesiątki ton węgla i ryb całkowicie zablokowały drogę krajową z Gdańska do Szczecina. Prawie stumetrowy odcinek drogi w jednej chwili zamienił się w wielka śliską  taflę.

– Musieliśmy usunąć olej który wylał się na drogę z ciężarówki, a także śliską maź która wylewała się ze skrzynek z rybami – mówi mł. kpt. Krzysztof Trocki, dowódca jednostki ratowniczej PSP w Słupsku.

Mimo, że wypadek wyglądał bardzo groźnie, kierowcy obu pojazdów odnieśli tylko lekkie obrażenia. Usuwanie z drogi poprzewracanych samochodów i ładunku trwało ponad sześć godzin. Wielu kierowców zamiast wyznaczonego przez policję kilkunastokilometrowego objazdu wybierało trasę na skróty – polnymi drogami.   


Opublikowano w: LęborkMotoGKSłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem

Najnowsze komentarze