Zawodnicy AZS AWFiS Gdańsk na Mistrzostwach Świata w Korei Płd.

27 sierpnia 2013r. | Drukuj

W niedzielę 25 sierpnia w Korei Południowej rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Seniorów w wioślarstwie. No torze Tangeum zmagania rozpoczęli najlepsi wioślarze z 71 krajów. W polskiej ekipie jest pięciu gdańszczan.

fot. row2k.com

fot. row2k.com

W dwójce podwójnej kategorii lekkiej startuje Miłosz Jankowski w raz  z Arturem Mikołajczewskim (Gopło Kruszwica), w czwórce bez sternika kategorii lekkiej Przemysław Borchardt wraz z Łukaszem Pawłowskim (AZS UMK Energa Toruń), Pawłem Cięszkowskim i Tomaszem Zagórskim (obaj AZS Szczecin),trenerem tej osady jest Piotr Buliński, a w dwójce bez sternika Jarosław Godek wraz z Wojciechem Gutorskim (Bydgostia), trenerem tej osady jest Witold Sroga.

Nasi zawodnicy są już po pierwszych startach. Czwórka bez sternika wagi lekkiej zajęła w przedbiegu drugie miejsce z czasem 6.00,75 za Nową Zelandią 5.58,49 i awansowała do półfinału. Polacy wygrali z osadami Australii, Niemiec, Kuby i Uzbekistanu. Dwójka „lekka” również zajęła drugie miejsce w swoim przedbiegu, lecz awans uzyskała tylko zwycięska osada holenderska 6.27,78, czas Polaków to 6.31,69. W dwójkach bez sternika Polacy zajęli trzecie miejsce 6.43,92. Zwyciężyli Hiszpanie 6.38,01 i tylko oni popłyną w półfinale. Miłosz i Jarosław powalczą o półfinał w repesażach.

Zmagania „na żywo” można śledzić na: www.worldrowing.com/2013-world-rowing-championships. Jest tylko jedno ALE – siedmiogodzinne przesunięcie czasu. Start o 10.00 czasu koreańskiego to godzina 3.00 w nocy czasu polskiego.

Polska reprezentacja od 11 sierpnia przebywała na zgrupowaniu aklimatyzacyjnym w ośrodku w Chuncheon. Pobyt Polaków wzbudził zainteresowanie lokalnych mediów. Wywiad i obszerna relacja znajduje się pod linkiem: www.kado.net/news/articleView.html?idxno=640636


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz