Lęborczanka wykazała się na Mistrzostwach Świata w Moskwie

26 sierpnia 2013r. | Drukuj

Dominika Nowakowska, zawodniczka Lęborskiego Klubu Biegacza im. Braci Petk, zajęła 14. miejsce w finałowym biegu na 5000 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Moskwie. Dla zawodniczki to życiowy sukces.

Dominika Nowakowska (druga z prawej)

Dominika Nowakowska (druga z prawej)

Dla Nowakowskiej sam awans do finału był już największym osiągnięciem w karierze. W swojej serii eliminacyjnej Nowakowska zajęła 10. miejsce z czasem 15.45,10. Z najlepszym wynikiem do finału awansowała Etiopka Meseret Defar – 15.22,94. Wyprzedziła ona swoją rodaczkę Buze Diribę – 15.233,41. i Kenijkę Violę Jelagat Kibiwot – 15.24,47. Polka do finału weszła z 13. czasem.

Dominika Nowakowska była pierwszą polską biegaczką, która startowała w finale mistrzostw świata na dystansie 5000 metrów. Nasza zawodniczka zajęła w Moskwie 14. miejsce z wynikiem 15.58,26 s. Po złoto sięgnęła Etiopka Meseret Defar, która wyprzedziła Kenijkę Mercy Cherono i swoją rodaczkę Almaz Ayanę.

Dominika Nowakowska

Dominika Nowakowska


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz