Najpiękniejsze jachty Targów WIATR i WODA

22 sierpnia 2013r. | Drukuj

Dobrze wyglądają, ponieważ dobrze działają – takie są najładniejsze jachty zaprezentowane podczas tegorocznych Targów Wiatr i Woda – na wodzie w Gdyni. Dwie jednostki zostały nagrodzone przez prezydenta Gdyni w konkursie „Gdynia Yacht Design”.

Dufour 410 Grand Large

Dufour 410 Grand Large

Nagrody wręczono po raz czwarty. W konkursie wybierany jest najładniejszy jacht żaglowy oraz motorowy. W jury zasiadają wybitni specjaliści, autorytety w dziedzinie projektowania i designu: Leszek Gonciarz – polski konstruktor i projektant jachtów, Stanisław Iwiński – żeglarz, specjalista w dziedzinie jachtów motorowych, dziennikarz miesięcznika „Żagle” oraz Janusz Kaniewski – światowej sławy polski projektant.

Wśród jachtów żaglowych zwyciężył „Dufour 410 Grand Large” prezentowany przez firmę Yachts & Yachting. To najnowszy model legendarnej francuskiej stoczni jachtowej Dufour Yachts z La Rochelle. Łączy w sobie wszystko, co nowoczesne projektowanie jachtów ma do zaoferowania w zakresie bezpieczeństwa, komfortu, ergonomii i osiągów nautycznych. Wnętrze pod pokładem jest zaaranżowane w taki sposób, że nawet podczas dalekich morskich rejsów pasażerowie czują się jak we własnym nowoczesnym apartamencie. Gości zachwyca również niespotykana nigdzie indziej w tej klasie jachtów wielkość kokpitu i salonu oraz doskonałe doświetlenie pod pokładem.

Nagrodę w kategorii jachtów motorowych otrzymał „Regal 2550 Cuddy” wystawiany przez firmę Astex Łodzie. To jednostka kompletna, którą pokochali polscy motorowodniacy. Perfekcyjne połączenie pełnych wdzięku linii ze świetnymi właściwościami nautycznymi i znakomitymi osiągami.

Ponadto jury przyznało wyróżnienie łodzi żaglowej „Ava” wystawionej przez Fundację Pracuj i Żegluj z Nami.

– Design to jest funkcja. To są rzeczy, które dobrze wyglądają, dlatego że dobrze działają. W tym roku wybraliśmy jachty, które może nie są najbardziej bajeranckie, ale są po prostu najlepiej zaprojektowane – powiedział Janusz Kaniewski, projektant i członek jury.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz