Spotkanie z Brunonem Synakiem

01 października 2010r. | Drukuj

Biblioteka Miejska w Lęborku zaprasza 8 października o godz. 18.00 na spotkanie z prof. Brunonem Synakiem i prezentację książki „Moja kaszubska Stegna”. Spotkanie poprowadzi Wanda Kiedrowska.

Opublikowane w 2010r. autobiograficzne wspomnienia miały w swoim zamierzeniu być kolejnym studium socjologicznym o Kaszubach. Na szczęście dla szerokiego grona czytelników powstała książka żywa, pokazująca drogę życiową ambitnego Kaszuby (stąd tytułowa stegna, po kaszubsku – ścieżka, dróżka).

prof. Brunon Synak / fot. Wikipedia

Napisana wartko i ciekawie obfituje w anegdoty, ciepłe opowieści o domu i wsi rodzinnej, w barwne opisy ludzi. Autor nie unika także trudnych dla niego tematów. Pisze o podpisaniu przez ojca volkslisty i własnej przynależności do PZPR. Ale tym, co szczególnie zostaje w pamięci po przeczytaniu wspomnień, jest wielka miłość do Małej Ojczyzny. Prawdziwa, nieudawana, wyssana z mlekiem matki.

Brunon Synak to profesor socjologii, polityk Platformy Obywatelskiej, wieloletni przewodniczący sejmiku województwa pomorskiego, a także były prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.


Opublikowano w: Kultura i edukacja
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz