Rodzina przeżyła horror. Pijany ganiał ludzi z siekierą

21 sierpnia 2013r. | Drukuj

W niedzielę wieczorem policjanci z Lęborka zostali wysłani przez dyżurnego do Chocielewka gdzie według zgłoszenia miał ganiać za rodziną pijany mężczyzna z siekierą. Gdy policjanci podjeżdżali na miejsce wskazany w zgłoszeniu mężczyzna biegał po podwórku za uciekającymi przed nim ludźmi.

fot. KPP Lębork

fot. KPP Lębork

Na widok policjantów napastnik odrzucił trzymaną w ręku siekierę i uciekł do garażu zamykając za sobą drzwi na klucz. Policjanci weszli do domu przez taras i tak w korytarzu zauważyli napastnika, który nagle zaczął biec w ich kierunku.

– Policjanci natychmiast obezwładnili mężczyznę, używając środków przymusu, gdyż napastnik nie reagował na ich polecenia, był pijany i bardzo pobudzony, miał w organizmie ponad półtorej promila alkoholu – relacjonuje Daniel Pańczyszyn, oficer prasowy policji w Lęborku

Po zatrzymaniu, policjanci ustalili przebieg zdarzenia i stwierdzili zniszczenia powstałe na skutek działania pijanego mężczyzny – zniszczony siekierą samochód osobowy, połamane meble ogrodowe i wybitą szybę. Pokrzywdzoną w wyniku zajścia żonę napastnika przewieziono do komendy gdzie złożyła zawiadomienie o popełnionym przestępstwie.

Dzisiaj zatrzymany 34 letni mężczyzna zostanie przesłuchany przez prokuratora i usłyszy zarzuty znęcania się nad rodziną. Policjanci będą wnioskować o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania w związku z jego zachowaniem w dniu interwencji. Za znęcanie się nad rodziną grozi nawet do 10 lat pozbawianie wolności.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz