Zastępca komendanta policji w Gdyni został odwołany

20 sierpnia 2013r. | Drukuj

 Jak informuje PAP, Komendant Główny Po­li­cji nad­inspektor Marek Dzia­ło­szyń­ski po­le­cił ko­men­dan­to­wi wo­je­wódz­kie­mu w Gdań­sku od­wo­ła­nie za­stęp­cy ko­men­dan­ta miej­skie­go w Gdyni.  Nad­komisarz Mar­ci­n Potryku­s od­po­wia­dał za bez­pie­czeń­stwo podczas nie­dziel­nego me­czu Ruch Cho­rzów – Arka Gdy­nia.

Fot. GK

Fot. GK

 Komendant negatywnie ocenił sposób zabezpieczenia, uważając, że mimo dużych sił policyjnych nie wystawiono patroli na plaży, co mogłoby prewencyjnie działać na zgromadzone tam osoby – poinformował rzecznik KGP insp. Mariusz Sokołowski.

Komenda Główna Policji negatywnie oceniła także „nierozliczenie pod względem prawnym” kibiców, których można było namierzyć i zatrzymać przed meczem, w jego trakcie lub po nim.

W niedzielę na plaży w Gdyni doszło do bójki, w której wzięło udział kilkadziesiąt osób – kibice Ruchu Chorzów i marynarze z meksykańskiego żaglowca „Cuauhtemoc”, na którym szkolą się kadeci meksykańskiej marynarki wojennej.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz